Rozpoczął się proces, który może zdelegalizować pigułkę aborcyjną w USA

W środę 15 marca br. rozpoczął się w USA przewód sądowy, który może doprowadzić do zdelegalizowania pigułki aborcyjnej. Zalegalizowany w 2000 roku przez Food and Drugs Administration (Agencja Żywności i Leków) medykament o nazwie mifepriston odpowiada za blisko połowę aborcji w Stanach Zjednoczonych. Jego delegalizacją mogłaby doprowadzić do uratowania setek tysięcy dzieci.

Pozew wniosła grupa lekarzy reprezentowana przez Alliance Defending Freedom. Ich argumentacja opiera się głównie na dowodach wskazujących na dużą szkodliwość dla zdrowia mifepristonu. Podkreślają również, że dopuszczenie go do stosowania w całym kraju godzi w zeszłoroczny wyrok Sądu Najwyższego, w którym stwierdzono, że zabijanie nienarodzonych nie jest prawem konstytucyjnym, więc kwestia ta powinna być regulowana przez władze poszczególnych stanów.

Sędzia Matthew Kacsmaryk, który przewodzi sprawie w Teksasie powiedział, że przez weekend poprzedzający przesłuchanie sąd otrzymał wiele gróźb, w tym groźby zabójstwa. Jego wyrok, czyli potencjalna delegalizacja mifepristonu będzie bowiem skutkować na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Źródło: https://www.lifenews.com/(…)

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN