Szukaj
Close this search box.

Różaniec o zaprzestanie wykonywania aborcji w Oleśnicy

W sobotę (29.10) odbył się comiesięczny Różaniec pod szpitalem w Oleśnicy. Ta mała miejscowość niczym by się nie wyróżniała, gdyby nie fakt, że w tutejszym szpitalu można, mieszcząc się w granicach ram polskiego prawa, zabić nienarodzone dziecko. Maluszek może zginąć nawet tuż przed narodzeniem, gdyż nie ma ustalonych granic dla aborcji z powodu szeroko interpretowanego zagrożenia życia bądź zdrowia matki. I nie mówimy tu o totalitarnym prawie na drugim końcu kuli ziemskiej w Kanadzie czy w Stanie Nowy Jork, ale o miejscu znajdującym się na polskiej ziemi.

Na początku Różańca wulgaryzmami próbował przekrzyczeć nas mężczyzna poruszający się o kulach. Swoją frustrację wyładował m.in. za jazdy po ulicach Oleśnicy auta z przyczepką antyaborcyjną, którą miał słyszeć ze swojego mieszkania. Nie obyło się bez obelg pod adresem księży.

Kilkanaście minut później przyjechał radiowóz policyjny z dwoma funkcjonariuszkami. Jedna z nich przerwała trwającą modlitwę, powiedziała, że za używanie nagłośnienia będę ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Oczywiście nie przyjąłem go, tłumaczyłem kilkukrotnie, że to jest zgłoszone zgromadzenie, ale nie chciała słuchać. Powiedziała, że zostanie złożony wniosek o ukaranie do sądu. Na jej skandaliczne zachowanie będzie napisana skarga. O tym, czy zgromadzenie było legalne, każdy może sam się przekonać sprawdzając komunikaty na BIP-ie UM w Oleśnicy.

Po Różańcu jedna z osób w nim uczestniczących powiedziała, wyglądając notabene na bardzo szczęśliwą, że mogła się poczuć jak wyszydzony Pan Jezus w drodze na Golgotę. Sprawdzają się słowa powiedziane na innej górze: „Szukajcie więc naprzód królestwa Bożego i sprawiedliwość jego, a to wszystko będzie wam przydane.” Zatem i nie zabraknie szczęścia, które jest nieodłącznym elementem kierowania się w życiu obowiązkiem względem Pana Boga.

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN