Szukaj
Close this search box.

Różaniec narusza uczucia ateistów? – raport z różańca w Krakowie

14 września, piątek, dzień jak co dzień. Jak co miesiąc w Krakowie zorganizowaliśmy publiczny różaniec w intencji odnowy moralnej narodu polskiego i zadośćuczynienia za grzech aborcji.

14 września, piątek, dzień jak co dzień.

Jak co miesiąc w Krakowie zorganizowaliśmy publiczny różaniec w intencji odnowy moralnej narodu polskiego i zadośćuczynienia za grzech aborcji.

Pogoda nie rozpieszczała, padało, mimo to duża ilość osób, nie tylko wolontariuszy, na ten różaniec przyszła. Przed różańcem jak zwykle odbywa się pikieta, stoimy z banerami, z megafonów słychać nagranie informujące o tym, jak przebiega aborcja.

Nagle słychać syrenę, ktoś mówi przez megafon, próbuje nas zagłuszyć. To proaborcyjna i antykatolicka organizacja „Dość milczenia”. Nie podoba im się publiczny różaniec, uważają, iż narusza on ich ateistyczne odczucia. Przyszli trochę wcześniej niż zaczyna się różaniec. Jest ich garstka. Zapewnili nam rozgłos w mediach. Zbierają podpisy pod petycją, w której chcą zakazu pokazywania naszych banerów, twierdzą że są one straszne. Mają rację, są one straszne, ale aborcja jest jeszcze straszniejsza i z tego powodu musimy ją pokazywać. Wykonywanie aborcji już im nie przeszkadza.

Rozpoczynamy różaniec. Dalej używają megafonu, mimo iż jak zapowiadali nie będą używać nagłośnienia na różańcu. Milkną, gdy tylko jeden z wolontariuszy podchodzi z kamerą.

Różaniec przebiega w miarę spokojnie. Pod koniec ich już nie ma. Poszli sobie, mimo iż mieli być jeszcze przez około godzinę, zapewne uciekli przed pytaniami od osób zgromadzonych na różańcu, których mimo złej pogody było około 80. Na Facebooku pochwalili się podpisami, dokładnie 101 podpisów przeciwko Konstytucji, nic niewartych. Dokładnie tyle ile w zeszłym roku w komórce krakowskiej było pikiet.
To była jedna z wielu pikiet. Przed nami kolejne. Trzeba działać. Trzeba się modlić.

Zdjęcia: isidorium.blogspot.com.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2018/09/konrad-strąg.png[/author_image] [author_info]Konrad Strąg – wolontariusz Fundacji Pro – Prawo do Życia w komórce krakowskiej[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

Policjant wyrywa baner dzialaczowi z reki

Groźna prawda o zabijaniu dzieci

W ocenie oleśnickich władz i funkcjonariuszy policji rozrywanie dzieci nienarodzonych na kawałki, trucie ich śmiertelnym zastrzykiem jest w porządku, ale pokazywanie prawdy o tym procederze

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN