Romuald Dębski – Herod 2017

Ordynator ginekologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie, w którym w 2016 roku wykonano 115 aborcji (ponad 10% aborcji dokonywanych w całym kraju). U 52 dzieci przyczyną odebrania im życia był zespół Downa. U trzech innych - zespół Turnera.

Ordynator ginekologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie, w którym w 2016 roku wykonano 115 aborcji (ponad 10% aborcji dokonywanych w całym kraju). U 52 dzieci przyczyną odebrania im życia był zespół Downa. U trzech innych – zespół Turnera.

To właśnie aborter Dębski w 2016 roku był jednym z głównych filarów czarnych protestów. Wygłaszając kłamstwa na temat projektu i podpierając je swoim medycznym autorytetem, w krótkim czasie dotarł do setek tysięcy osób.
Sam tylko film dementujący kłamstwa abortera Dębskiego (zobacz tutaj) obejrzało ponad pół miliona osób, co najlepiej świadczy o skali zaprowadzonej dezinformacji. Warto zauważyć, że wiele z kłamstw prof. Dębskiego było tak absurdalnych, że ciężko zakładać tu niewiedzę, nawet zawinioną. To celowa dezinformacja.

Gdy nadarza się okazja, Dębski publicznie kłamie, jak na przykład w wypowiedzi dla Gazety Wyborczej, gdzie stwierdził, że nikt nie wykonuje aborcji w 5 miesiącu ciąży.

Tymczasem w wywiadzie przeprowadzonym w 2014 r. ten sam Dębski przyznał, że wykonywane są aborcje w takim okresie, przytaczając nawet własną historię przyjęcia pacjentki na dwa dni przed końcem 6 miesiąca (24 tygodnia) ciąży!

Opisywał też, że na jego oddziale zdarzają się żywe urodzenia dzieci w wyniku nieudanych aborcji, z czego wprost wynika, że muszą to być dzieci starsze niż 5 miesiąc (20 tydzień).

...

Więcej interesujących treści

Byliśmy na Spotkaniu Młodych w Krakowie!

W ubiegłą niedzielę, 26 listopada, jako Fundacja Pro–Prawo do życia, uczestniczyliśmy w SMAK – Spotkaniu Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Był to już drugi raz, kiedy mieliśmy

Rozważania adwentowe 2023 – I 

W Ewangelii na uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny, Pan Jezus przypomina nam o sądzie, który czeka nas na końcu czasów. Każdy z nas

Makabryczne prawo w Michigan

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer podpisała ustawy, które znoszą zakaz aborcji przez częściowy poród, eliminują obowiązek przestrzegania zdrowotnych standardów przez placówki aborcyjne oraz nadają im

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN