Relacja z XI Rzeszowskiego Marszu za Życiem

4Święto Świętej Rodziny, święto miłości i wspomnienie Młodzianków, wspomnienie rzezi dokonanej przez Heroda na dzieciach, wspomnienie pierwszych męczenników za wiarę. Dnia 28 grudnia 2014 r. przeszedł XI Rzeszowski Marsz za Życiem.

4Święto Świętej Rodziny, święto miłości i wspomnienie Młodzianków, wspomnienie rzezi dokonanej przez Heroda na dzieciach, wspomnienie pierwszych męczenników za wiarę. Dnia 28 grudnia 2014 r. przeszedł XI Rzeszowski Marsz za Życiem.

1Marsz rozpoczął się przy grobie – Pomniku Dzieci Nienarodzonych na Starym Cmentarzu w Rzeszowie. Po uczczeniu modlitwą pamięci dzieci pomordowanych w łonach matek marsz, przez centrum Rzeszowa, przeszedł do Bazyliki Matki Bożej Rzeszowskiej oo. Bernardynów.

3Pomimo mroźnej aury marsz zgromadził ok. 250 osób. Byli reprezentanci praktycznie wszystkich rzeszowskich ruchów i organizacji pro-life, byli też obecni przedstawiciele podkarpackiej komórki fundacji Pro – prawo do życia. Na zakończenie Marszu w Bazylice Pani Rzeszowa odbyła się Msza Św. w intencji wynagradzającej za grzechy przeciw życiu oraz w intencji osób działających w ruchach obrony życia.

2Mszy Świętej przewodniczył ks. bp. Edward Białogłowski, a niezwykle ciekawą homilię wygłosił Diecezjalny Duszpasterz Rodzin ks. Marcin Jaracz. Pozwolę sobie przytoczyć kilka fragmentów: “Bogiem silne małżeństwo, Bogiem silna rodzina nie zabija dzieci” “, “Starość próbuję się zepchnąć na margines życia społecznego, jakby jej nie było. Kalectwo, niedołęstwo – nie pokażemy tego w telewizji, nie będziemy o tym mówić (…)”, “Miecz dotyka różnorakich działań broniących życia ludzkiego, miecz pomówień, miecz agresji, miecz drwiny, stwierdzenia, że to, czego bronią, to nie człowiek, tylko płód, zarodek; tymczasem genetyka dostarcza informacji, że życie, które zaczyna się z chwilą zapłodnienia komórki jajowej, nie jest już życiem ani ojca, ani matki, tylko jest całkiem nowym życiem, które rozwija się samoistnie, gdy tylko zostaną mu stworzone odpowiednie warunki.”, “A tymczasem miecz rozpościera swoje działania! Miecz przez absurdalne wyroki sądów, miecz oskarżeń, miecz więzienia.”, “Czy sens ma należenie do ruchów, fundacji, stowarzyszeń obrony życia? Czy sensem jest, że chodzę na pikiety, które mają bronić życia, podkreślać jego wartość? Tak, to wszystko ma sens ! Bo i my zostaliśmy wezwani z “Egiptu” naszego życia, aby pokazać wartości. Małżeństwo, rodzicielstwo, rodzina ma sens, bycie z dzieckiem, z młodzieżą ma sens, bycie z dojrzałym, schorowanym, siedzenie z umierającym ma sens!”

{flike}

...

Więcej interesujących treści

Byliśmy na Spotkaniu Młodych w Krakowie!

W ubiegłą niedzielę, 26 listopada, jako Fundacja Pro–Prawo do życia, uczestniczyliśmy w SMAK – Spotkaniu Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Był to już drugi raz, kiedy mieliśmy

Rozważania adwentowe 2023 – I 

W Ewangelii na uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny, Pan Jezus przypomina nam o sądzie, który czeka nas na końcu czasów. Każdy z nas

Makabryczne prawo w Michigan

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer podpisała ustawy, które znoszą zakaz aborcji przez częściowy poród, eliminują obowiązek przestrzegania zdrowotnych standardów przez placówki aborcyjne oraz nadają im

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN