Relacja z pikiety w Poznaniu

W sobotę 28 marca 2015 roku przy ul. Półwiejskiej, w pobliżu centrum handlowego Kupiec Poznański odbyła się pikieta poznańskiej komórki Fundacji Pro – Prawo do życia. Jest to miejsce, w którym często organizujemy nasze pikiety ze względu na to, że w sobotnie popołudnia przechodzą tamtędy tysiące mieszkańców Poznania. W wydarzeniu tym wzięło udział kilkoro członków Fundacji oraz kilku naszych sympatyków.

Pikieta przebiegła dość spokojnie. Spotkaliśmy się z pojedynczymi głosami oburzenia, zazwyczaj jednak osoby, które kierowały je w naszą stronę, nie chciały wchodzić z nami w rozmowę, a jedynie wykrzyczeć swoją opinię – przy czym najczęściej nie merytoryczną, lecz atakującą osobiście uczestników pikiety. Pojawiły też osoby, które wyraziły poparcie dla naszych działań.

Najważniejsze jest jednak dla nas to, że obok pikiet organizowanych przez Fundację Pro – Prawo do życia nie da się przejść obojętnie. Niemal każdy przechodzień zatrzymuje na dłuższą chwilę wzrok na trzymanych przez nas plakatach, często otwierając szeroko ze zdumienia oczy. Niektórzy przystają, aby posłuchać, co mówimy przez megafon. To utwierdza nas w przekonaniu, że pokazywanie tego, jak w rzeczywistości wygląda aborcja i przytaczanie faktów na jej temat jest najskuteczniejszym sposobem na obnażenie kłamstw jej zwolenników, usiłujących przekonać społeczeństwo, że aborcja to nieszkodliwa procedura medyczna.

[author] [author_image timthumb=’on’][/author_image] [author_info]Alicja Leszczyńska – członek poznańskiej komórki Fundacji Pro-prawo do życia[/author_info] [/author]

Nasza fundacja utrzymuje się jedynie z wpłat ludzi dobrej woli. Przekaż 1% podatku na naszą działalność statutową. KRS nr 0000233080.

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN