Szukaj
Close this search box.

Relacja z pikiety w Lublinie

Pikietując po raz kolejny - i nie ostatni - kategorycznie sprzeciwialiśmy się ponownemu wyborowi prezydenta, popierającego prawo do zabijania chorych dzieci.

    18 marca br. lubelska komórka Fundacji Pro – prawo do życia zorganizowała kolejną już pikietę przeciwko aborcji, w której uświadamiała mieskańcom Lublina stanowisko Bronisława Komorowskiego w tej sprawie. Pikietując po raz kolejny – i  nie ostatni – kategorycznie sprzeciwialiśmy się ponownemu wyborowi prezydenta, popierającego prawo do zabijania chorych dzieci. Bronisław Komorowski w czasie swojej prezydentury wielokrotnie twierdził, że kompromis zawarty w polskim prawie jest akceptowalnym i najlepszym wyjściem prawnym.
Pokazujemy obłudę prezydenta Komorowskiego – mówił Krzysztof Kasprzak podczas wywiadu udzielonego TVP Lublin, która zjawiła się na pikiecie. – Prezydent Komorowski to osoba, która mówi, że opowiada się za wartościami prorodzinnymi, mówi, że chce chronić dzieci, a popiera kompromis aborcyjny, w wyniku którego setki dzieci rocznie tracą życie. Wprost deklarował to, kiedy były głosowane obywatelskie projekty zakazujące aborcji. On się wprost wypowiadał, że nie będzie popierał takich projektów i że będzie bronił kompromisu – usłyszeli dziennkarze telewizji.
Pikieta miała miejsce przed Ratuszem Miejskim. W czasie jej trwania zostały zebrane podpisy pod projektem zmiany ustawy dotyczącej prawa aborcyjnego w Polsce, a także rozdano ulotki informujące o skutkach prawnej dopuszczalności aborcji w naszym kraju.
Po pikiecie troje członków Fundacji udało się na spotkanie z kandydatem na prezydenta, Grzegorzem Braunem. Po prezentacji i odpowiedzi na pytania publiczności, Grzegorz Braun był do dyspozycji indywidualnych rozmów zgromadzonych mieszkańców Lublina. Także w tym czasie zostały zebrane podpisy pod projektem naszej ustawy. Swój podpis złożył także wspomniany kandydat na prezydenta.

[author] [author_image timthumb=’on’][/author_image] [author_info]Magdalena Łońska – członek lubelskiej komórki Fundacji Pro-prawo do życia[/author_info] [/author]

Nasza fundacja utrzymuje się jedynie z wpłat ludzi dobrej woli. Przekaż 1% podatku na naszą działalność statutową. KRS nr 0000233080.

źródło: http://lublin.tvp.pl/19308744/pikieta-antyaborcyjna-w-centrum-miasta

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN