Szukaj
Close this search box.

Relacja z kursu dla prolajferów w Sochaczewie

kurs 02.2015W dniu 21 lutego 2014 r. w podziemiach kościoła św. Wawrzyńca w Sochaczewie odbył się kurs fundacji „Prawo dla Życia". Dwudziestu jego uczestników zebrało się tego dnia, aby zapoznać się z działalnością fundacji, poznać metody jej działania, a przede wszystkim upewnić się że do walki o życie nienarodzonych nie potrzeba specjalnych kwalifikacji, oręża ani broni.

kurs 02.2015W dniu 21 lutego 2014 r. w podziemiach kościoła św. Wawrzyńca w Sochaczewie odbył się kurs fundacji „Prawo dla Życia”. Dwudziestu jego uczestników zebrało się tego dnia, aby zapoznać się z działalnością fundacji, poznać metody jej działania, a przede wszystkim upewnić się że do walki o życie nienarodzonych nie potrzeba specjalnych kwalifikacji, oręża ani broni.

Uczestnicy spotkania pochodzący z różnych środowisk, przyszli na ten kurs z konkretnymi oczekiwaniami.

Niektórzy chcieli poznać odpowiedzi na konkretne i nurtujące ich pytania, inni słyszeli o akcjach fundacji, ale nie byli zorientowani w metodyce jej działania, a jeszcze inni przyszli na ten kurs z czystej ciekawości, wierząc, iż to spotkanie może ich pobudzić do konkretnego działania.

Wspólną cechą wszystkich uczestników – była troska o ludzkie życie, a szczególnie troska o nienarodzonych – którzy przecież sami nie mogą się obronić.

Kurs był intensywny i dobrze przygotowany. Spora dawka wiedzy merytorycznej uzupełniona multimediami i możliwością uzyskania natychmiastowej odpowiedzi na bardzo szczegółowe pytania, a przy tym różnorodna forma prelekcji sprawiały, że 5- godzinny czas spotkania minął bardzo szybko, pozostawiając nawet lekki niedosyt. Uczestnicy byli bardzo aktywni, a ostatni punkt szkolenia – konferencja prasowa była tego najlepszym przykładem.

Dla wielu osób kurs otworzył oczy na własne możliwości działania i utwierdził w przekonaniu, że tak niewiele potrzeba, aby włączyć się do ratowania ludzkiego życia. To, co wcześniej wydawało się nierealne do wykonania, dla wielu z nas po tym spotkaniu – okazało się jednak możliwe. Utwierdziło nas w przekonaniu że naprawdę możemy pomóc wygrać walkę o ludzkie życie.

W październiku 2013 roku na ogrodzeniu tej samej parafii Św Wawrzyńca w Sochaczewie obrońcy życia zawiesili wystawę „Wybierz życie”, tym bardziej cieszy więc fakt że 15 miesięcy później, idea obrony życia jest wciąż aktualna w naszym środowisku, a ten kurs i spotkanie jest tego potwierdzeniem. Liczymy na kolejne spotkanie i … działamy!

{flike}

Nasza fundacja utrzymuje się jedynie z wpłat ludzi dobrej woli. Przekaż 1% podatku na naszą działalność statutową. KRS nr 0000233080.

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN