Szukaj
Close this search box.

Rebeca Kiessling przyjeżdża do Polski!

Instytut "Ordo Iuris" zaprosił do naszego kraju Rebecę Kiessling, kobietę urodzoną w wyniku gwałtu, która dziś walczy za życiem. Spotkania odbędą się w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Wrocławiu, Toruniu i Łomiankach.

Instytut „Ordo Iuris” zaprosił do naszego kraju Rebecę Kiessling, kobietę urodzoną w wyniku gwałtu, która dziś walczy za życiem. Spotkania odbędą się w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Wrocławiu, Toruniu i Łomiankach.

Rebeca Kiessling została adoptowana tuż po porodzie przez rodzinę żydowską, w której dorastała. W okresie późnego dzieciństwa towarzyszyło jej jednak pragnienie poznania własnych rodziców. Kiedy była w szkole średniej, po nitce do kłębka zaczęła drążyć i szukać, aż dotarła do kartoteki, w której opisani byli jej rodzice. Okazało się, że matka Rebeki została zgwałcona.

Spotkanie z matką potwierdziło tylko tę informację. Rebeca dowiedziała się również, że kobieta usiłowała zabić ją w wyniku aborcji, mimo że zabieg ten był wtedy nielegalny. To właśnie brak legalności uchronił Rebecę od tragedii – informacja o takiej przeszłości załamała kobietę, co stało się jednak początkiem jej nawrócenia i odnalezienia sensu życia.

Dziś Rebeca ze wszystkich sił walczy o prawny zakaz aborcji. Ma powód, ten zakaz uratował przecież między innymi jej życie. Stała się aktywistką pokazującą, że każdy człowiek od poczęcia ma prawo do życia. Więcej o jej historii można znaleźć tutaj

Rebeca Kiessling będzie w Polsce od 13.03 (Warszawa) do 18.03 (Łomianki). Oprócz tego, odwiedzi też Lublin (14.03), Kraków (15.03), Wrocław (16.03) i Toruń (17.03). Serdecznie zapraszamy na spotkania!

Il: Koło Naukowe Prawa Kanonicznego TBSP UJ

 

...

Więcej interesujących treści

donald tusk

Kto jest autorem aborcyjnej polityki Donalda Tuska?

„Wszystkie środki, które służą ograniczaniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu
[aborcja]
musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN