Radosław Pazura ratuje dzieci

Za: fronda.pl

Radoslaw Pazura Fot Andrzejewski Maciej Agencja BEWSwoje przekonanie opieram na prawie i mocy, które jest moim zdaniem instancją wyższą, niż prawo ustanowione przez człowieka. Wszelkie prawa, które my ustalamy, niestety mogą być mylne - mówi w rozmowie z Fronda.pl Radosław Pazura.

Za: fronda.pl

Radoslaw Pazura Fot Andrzejewski Maciej Agencja BEWSwoje przekonanie opieram na prawie i mocy, które jest moim zdaniem instancją wyższą, niż prawo ustanowione przez człowieka. Wszelkie prawa, które my ustalamy, niestety mogą być mylne – mówi w rozmowie z Fronda.pl Radosław Pazura.

Marta Brzezińska-Waleszczyk: Zaangażował się Pan w akcję „Stop aborcji eugenicznej”. Dlaczego?

Radosław Pazura: Dlatego, że jestem za życiem. Jestem za cywilizacją życia, a nie cywilizacją śmierci, o której tyle mówił błogosławiony Jan Paweł II. Papież wielokrotnie ostrzegał przed zagrożeniami dla naszej cywilizacji, która zmierza ku śmierci. Uważam, że aborcja eugeniczna jest jednym z jej przejawów. Dla mnie osobiście jest to dowód na to, że nie przestrzegamy przede wszystkim przykazania „Nie zabijaj”. To właśnie ze względu na to przykazanie należy być przeciw aborcji eugenicznej.

Jednak w myśl polskiego prawa, chore dzieci można legalnie zabijać w łonie matki.

Zgadza się. Dlatego swoje przekonanie opieram na prawie i mocy, które jest moim zdaniem instancją wyższą, niż prawo ustanowione przez człowieka. Wszelkie prawa, które my ustalamy, niestety mogą być mylne. Moim zdaniem, takim właśnie błędnym prawem jest to, które pozwala na zabijanie chorych dzieci w łonie matki.

Stwierdzenie wyższości prawa bożego nad stanowionym to ostatnio śliska sprawa (śmiech). Poważnie mówiąc, to akurat zakaz zabijania niekoniecznie trzeba wyprowadzać z bożych przykazań.

Jeżeli jednak odniesiemy kwestię aborcji do praw, które pochodzą od samego Boga, a więc konkretnie, do przykazań, które tak naprawdę są Jego darem i pomocą dla nas, to spojrzymy na problem z innej perspektywy. Jestem przekonany, że kiedy kierujemy się głównym przykazaniem, czyli przykazaniem miłości, ono daje nam wielką siłę. Siłę konieczną, by móc przyjąć na przykład chore dziecko. Jestem przekonany, że jeżeli będziemy kierować się tą Miłością, to otrzymamy takie siły, by móc te problemy rozwiązywać. I dawać szansę chorym dzieciom na to, by mogły się urodzić i żyć. Wydaje mi się, że to jest nasz obowiązek. Jeśli Opatrzność Boża dopuszcza do takich sytuacji, daje również siły do pokonywania wszelkich trudności z tym związanych. Problem polega tylko na naszym otwarciu na tę Miłość i zawierzeniu tej Miłości. Nikt z nas nie ma prawa do tego, aby decydować o zabiciu drugiego, w tym przypadku chorego i słabszego człowieka. Dlatego wziąłem udział w tej akcji, apelując do naszych sumień. Chciałem także zwrócić uwagę na to, że być może nasze prawo się myli, być może jest inna droga, inne rozwiązanie. Wiem też, że siły, które daje Pan Bóg mogą wszystko przezwyciężyć. Można przyjąć chore dziecko i są ludzie, którzy dają takie świadectwo.

 

Posłuchaj świadectw, o których mówi Radosław Pazura. Linki do audycji przeciw aborcji eugenicznej, z udziałem Radosława Pazury i innych znanych osób, zamieściliśmy na stronie: http://www.ratujdzieci.pl/node/6

Chodź z nami ratować życie chorych dzieci! www.RatujDzieci.pl

{flike}

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN