Szukaj
Close this search box.

Radni Sejmiku województwa Podkarpackiego oficjalnie stanęli za niepełnosprawnymi!

27 listopada Sejmik województwa Podkarpackiego przyjął jednogłośnie przez aklamację uchwałę w sprawie stanowiska wyrażającego poparcie dla działań i inicjatyw służących ochronie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

27 listopada Sejmik województwa Podkarpackiego przyjął jednogłośnie przez aklamację uchwałę
w sprawie stanowiska wyrażającego poparcie dla działań i inicjatyw służących ochronie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Projekt uchwały zgłosił radny tego sejmiku Jacek Kotula, również aktywny wolontariusz w Fundacji Pro-Prawo do Życia. Radni jednogłośnie orzekli, iż niepełnosprawni nie są w niczym gorsi od ludzi pełnosprawnych, a odbieranie im życia z powodu braku sprawności jest najgorszą z możliwych dyskryminacji. „Chcemy jednoznacznie stwierdzić, że osoby chore i niepełnosprawne, jak również osoby o to podejrzewane, mają takie samo prawo do życia, jak osoby zdrowe” – czytamy w uchwale, która będzie przekazana Prezydentowi RP i Sejmowi RP.

Pozostaje mieć nadzieję, że tę piękną inicjatywę przejmą pozostałe województwa, a Podkarpacie nie będzie jedynym, w którym oficjalnie broni się każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN