Szukaj
Close this search box.

Radna domaga się usunięcia banneru broniącego dzieci z zespołem Downa

Radna z Legnicy, Aleksandra Krzeszowska, napisała interpelacje do prezydenta Legnicy w celu zdjęcia antyaborcyjnego banneru. Plakat jest apelem o powstrzymanie zabijania nienarodzonych dzieci z zespołem Downa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. Banner został przez radną Krzeszowską nazwany plakatem anty-choice, a fundacje walczące o prawo do życia określiła jako środowiska antykobiece.

Feministka ponadto powołała się na wyroki z Opola, Rzeczowa i Kielc. Nie wspomniała natomiast o wyrokach z tych samych miast, wydanych w drugiej instancji, które opowiedziały się za głoszeniem prawdy o zbrodni aborcji.

Dodatkową manipulacją posłużyło się lokalne medium TuLegnica.pl. Oświadczyli, iż aborcje w ww. szpitalu w 2017 r. były wykonane tylko na dzieciach z wadą letalną, takich, jak np. bezgłowie, czy bezmózgowie. Nie wspomnieli o tym, że w 2016 r. zabito dziecko z trisomią 21 chromosomu.

Niektórzy wiele się trudzą, aby ludzie o bezbronnych dzieciach myśleli jak najgorzej, a wystarczyłoby przyjąć je na ten świat z miłością.

https://tulegnica.pl/artykul/radna-domaga-sie-usuniecia/610174.amp?fbclid=IwAR3w1we3mJGjxZ4mzd6y5orRCDjk2NWiMsUMqmn4CTLZIJ9P4Y7Vc1-QQvc

http://um.bip.legnica.eu/download/107/31618/Nr3819.pdf

...

Więcej interesujących treści

Wyrok

KOMENTARZ DO WYROKU

Przeprosiny

Przepraszam osoby uznane za pokrzywdzone przez Sąd Rejonowy w Gdańsk-Południe w sprawie II K 194/21. Mariusz Dzierżawski

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN