Szukaj
Close this search box.

Q&A na Instagramie. Wy zadajecie pytania, my odpowiadamy

Na naszej stronie widnieje Baza Wiedzy, do której w każdej chwili można zajrzeć, by odpowiedzieć sobie na nurtujące pytania, dotyczące aborcji i seksedukacji. Niekiedy jednak chcecie wiedzieć więcej. Dlatego na Instagramie daliśmy Wam możliwość zadawania pytań. Publikujemy niektóre z nich, wraz z odpowiedziami.
  1. Czy współpracujecie z zagranicznymi organizacjami pro-life?

Współpracujemy m. in. z Centre for Bio-ethical Reform. Jesteśmy też w kontakcie z wieloma zagranicznymi organizacjami i działaczami, takimi jak Mary Wagner czy Salome Irene van der Wende.

  1. Gdy widzimy komentarz, że ktoś chce dokonać aborcji, co wtedy zrobić?

Rozmawiać. Zaoferować pomoc, skierować do fundacji pomocowej lub do nas, jeśli takich nie znacie. Również chętnie pomożemy!

Jeśli to nie pomoże, skierować sprawę do prokuratury/na policję. Kobieta zabijająca swoje dziecko nie jest karana, ale może być przesłuchiwana w tej sprawie w celu ukarania osób, które jej pomagały.

  1. Co sądzicie o legalnej aborcji w przypadku gwałtu?

Aborcja to morderstwo. I tu nie ma ŻADNYCH wątpliwości. Karę za gwałt powinien ponieść gwałciciel, nie dziecko. Natomiast kobietę trzeba otoczyć odpowiednią opieką. Zabicie dziecka nią nie jest. Wręcz może pogorszyć sprawę.

  1. Jeśli kobieta i dziecko ma zginąć po porodzie, to czy można dokonać aborcji?

Sprawę wyjaśnia Deklaracja Dublińska. Tutaj o niej pisaliśmy

  1. Z czystej ciekawości: Czy w Waszej fundacji jest więcej Pań, czy Panów? 🙂

Mniej więcej po równo 🙂 Zapraszamy każdego, bez względu na płeć!

  1. Czy będzie projekt całkowicie zakazujący aborcję?

Właśnie został niedawno odrzucony. Głównie głosami „konserwatywnych” polityków. Ale to nie znaczy, że przestajemy walczyć o zakaz zabijania!

...

Więcej interesujących treści

Zaawansowane metody śledcze oleśnickiej policji

Dnia 29 lutego w Oleśnicy, przed wejściem do Szpitala (będącego liderem w statystykach dzieciobójstwa prenatalnego w Polsce) odbywało się zgromadzenie publiczne, mające na celu pokazywanie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN