Psycholog brytyjska: Możliwość zabicia dziecka zmniejsza traumę kobiet

Kilka dni po irlandzkim referendum w sprawie aborcji aborcjoniści nie przestają utwierdzać Irlandczyków w przekonaniu, że zabijanie dzieci przynosi korzyści. W czwartkowym przemówieniu w Dublinie brytyjska psycholog Lucy Johnstone przekonywała, że możliwość zabicia swojego dziecka łagodzi stres związany z „kryzysową ciążą”.

Kilka dni po irlandzkim referendum w sprawie aborcji aborcjoniści nie przestają utwierdzać Irlandczyków w przekonaniu, że zabijanie dzieci przynosi korzyści. W czwartkowym przemówieniu w Dublinie brytyjska psycholog Lucy Johnstone przekonywała, że możliwość zabicia swojego dziecka łagodzi stres związany z „kryzysową ciążą”. Stwierdziła również, że niechciana ciąża wywołuje traumę, która wpływa na zdrowie psychiczne kobiety.

Johnstone pominęła oczywiście milczeniem fakt, że zabicie swojego dziecka powoduje ogromne zaburzenia psychiczne, zwiększając drastycznie prawdopodobieństwo depresji, prób samobójczych, samookalecznia czy uzależnienia od używek. Jako psycholog z pewnością ma tego świadomość, więc jej gierki słowne, w którym czarne nazywa białym są celowym zabiegiem mającym na celu wywołanie wśród odbiorców poczucia, że aborcja jest jakimś dobrodziejstwem.

Tymczasem matka zabijająca swoje dziecko nigdy nie będzie się z tym czuła dobrze. Niemożliwe jest by takie postępowanie zmniejszyło jej stres czy traumę.

Źródło: https://www.irishtimes.com/news/social-affairs/abortion-can-alleviate-mental-stress-of-crisis-pregnancy-says-psychologist-1.3515502

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/10/ola-musiał.jpg[/author_image] [author_info]Aleksandra Musiał – Fundacja Pro-Prawo do Życia[/author_info] [/author]

 

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN