Przekaż 1% podatku na walkę z aborcją

chgmDziesiątki pikiet i wystaw, inicjatywa ustawodawcza, materiały filmowe, rosnący sprzeciw wobec aborcji – walka o życie trwa. Dołącz do niej! Fundacja Pro– prawo do życia jest organizacją pożytku publicznego. Dlatego też możesz przekazać swój 1% podatku na obronę nienarodzonych. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym.

chgmDziesiątki pikiet i wystaw, inicjatywa ustawodawcza, materiały filmowe, rosnący sprzeciw wobec aborcji – walka o życie trwa. Dołącz do niej! Fundacja Pro– prawo do życia jest organizacją pożytku publicznego. Dlatego też możesz przekazać swój 1% podatku na obronę nienarodzonych. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym.

Od roku 2005 głównym narzędziem, którym się posługujemy jest wystawa „Wybierz Życie”. W roku 2012 zorganizowaliśmy ponad 80 wystaw, przedstawiających w wielkim formacie (270×180 cm) zdjęcia z aborcji zestawione z innymi formami ludobójstwa. Dysponujemy 11 kompletami wystaw, czyli ok. 100 plakatami, które są dosyć często niszczone. Koszt plakatu to ok. 200 zł. Byliśmy w stanie odtwarzać zniszczone plakaty dzięki ofiarności naszych darczyńców.

Od listopada 2011 roku przystąpiliśmy do regularnego organizowania pikiet antyaborcyjnych. Obiektem naszych pikiet były początkowo szpitale, w których dokonywane są aborcje eugeniczne. W drugiej połowie roku zajęliśmy się również politykami popierającymi haniebne prawo zezwalające na zabijanie chorych dzieci. W roku 2012 odbyło się ok. 90 pikiet w ponad 20 miastach Polski.

Dzięki współpracy z razem.tv powstało kilkanaście materiałów video poświęconych działalności Fundacji. Filmy te były dostępne na kilkudziesięciu portalach internetowych. Liczba odsłon liczona jest w setkach tysięcy. Poza tym nasze przedsięwzięcia były opisywane i komentowane przez liczne media, zarówno sprzyjające życiu, jak i opowiadające się za prawem do zabijania najmniejszych. Produkcja materiałów filmowych oczywiście kosztuje; jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy wspierają naszą działalność finansowo.

Szczególnym echem medialnym odbiły się wydarzenia: bezprawne usunięcie naszej wystawy ze Starego Rynku w Bydgoszczy po 2 dniach ekspozycji (Miasto wynajęło nam teren na tydzień); pikieta przed Przystankiem Woodstock, bezprawnie rozbita przez Policję; udział wolontariuszy Fundacji w prezydenckim Marszu Niepodległości.

Publikowane przez CBOS sondaże, choć pytania sugerują odpowiedzi proaborcyjne, pokazują rosnący szacunek dla życia i sprzeciw wobec aborcji. Jest to jedyne pole (dotyczące postaw moralnych), na którym w ostatnich latach można zaobserwować poprawę. To dla nas wyraźny wskaźnik, że zdecydowane, przemyślane i odważne działania przynoszą efekty.

Pokazywanie prawdy o aborcji „bez znieczulania” publiczności to podstawowy element naszej taktyki, ale nie jedyny istotny. Kolejnym zasadniczym elementem naszych działań jest aktywizacja ludzi sumienia. Wystawy, pikiety, akcje internetowe spotykają się z szerokim oddźwiękiem, głównie ze strony ludzi młodych. Dziesiątki osób z całej Polski zwracają się do nas w sprawie organizacji wystawy „Wybierz Życie”. Tysiące internautów wzięło udział w naszym proteście przeciw zabijaniu chorych dzieci w Klinice Ginekologicznej Szpitala im. Dzieciątka Jezus przy Placu Starynkiewicza w Warszawie. Nasza strona www.proprawodozycia.pl ma coraz więcej odwiedzin, profil na FB ma ponad 6000 fanów, a każdego tygodnia przybywa ich około setki. Od początku roku organizujemy kursy dla aktywistów, które ukończyło już ponad 60 osób. 2/3 z nich aktywnie włącza się w nasze akcje i buduje struktury w swoich środowiskach. Nasi wolontariusze to w większości ludzie młodzi, których nie stać na pokrycie kosztów kursu. Dziękujemy wszystkim, których wpłaty umożliwiły sfinansowanie kursów.

Mocnym przejawem aktywizacji społecznej była w 2011 roku akcja zbierania podpisów pod projektem ustawy o prawnej ochronie dzieci od poczęcia. 600 000 podpisów pokazało siłę społeczeństwa obywatelskiego. Wrogowie życia byli w stanie zebrać tylko 30 000 podpisów pod swoim projektem. Planujemy podobną akcję w roku 2013. Ta akcja będzie kolejną okazją do mobilizowania „obozu życia”.

Skala akcji planowanych w roku 2013 jest znacznie większa niż w roku 2012. Wiąże się to z dodatkowymi potrzebami materialnymi. Liczymy na wypróbowanych przyjaciół, którzy wspierają nas od dawna, ale także na nowych darczyńców, którzy dostrzegają znaczenie naszych akcji.

Fundacja Pro– prawo do życia jest organizacją pożytku publicznego. Dlatego też możesz przekazać swój 1% podatku na walkę z zabijaniem nienarodzonych. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28). Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy nazwę: Fundacja Pro – prawo do życia i numer pod jakim Fundacja widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym: 0000233080.

Możesz również zostać naszym stałym darczyńcą lub włączyć się w nasze akcje. Wystarczy, że zostawisz nam swoje dane kontaktowe.

{flike}

metro pikieta 20 10 2012

...

Więcej interesujących treści

Byliśmy na Spotkaniu Młodych w Krakowie!

W ubiegłą niedzielę, 26 listopada, jako Fundacja Pro–Prawo do życia, uczestniczyliśmy w SMAK – Spotkaniu Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Był to już drugi raz, kiedy mieliśmy

Rozważania adwentowe 2023 – I 

W Ewangelii na uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny, Pan Jezus przypomina nam o sądzie, który czeka nas na końcu czasów. Każdy z nas

Makabryczne prawo w Michigan

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer podpisała ustawy, które znoszą zakaz aborcji przez częściowy poród, eliminują obowiązek przestrzegania zdrowotnych standardów przez placówki aborcyjne oraz nadają im

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN