Szukaj
Close this search box.

Przeciwnik obrońców życia wyraża skruchę i przeprasza przed sądem

Przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Nowej Huty doszło do ugody między działaczem Fundacji Pro - prawo do życia, Adamem Kulpińskim, a mężczyzną oskarżonym o naruszenie jego nietykalności cielesnej podczas przestawiania legalnej wystawy „Wybierz Życie”. Oskarżony przyjął warunki zawarcia ugody przedstawione przez pokrzywdzonego - przyznał się do ataku na obrońcę życia, przeprosił pokrzywdzonego oraz towarzyszące mu na miejscu zdarzenia osoby.

Przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Nowej Huty doszło do ugody między działaczem Fundacji Pro – prawo do życia, Adamem Kulpińskim, a mężczyzną oskarżonym o naruszenie jego nietykalności cielesnej podczas przestawiania legalnej wystawy „Wybierz Życie”. Oskarżony przyjął warunki zawarcia ugody przedstawione przez pokrzywdzonego – przyznał się do ataku na obrońcę życia, przeprosił pokrzywdzonego oraz towarzyszące mu na miejscu zdarzenia osoby. Zobowiązał się unikać w przyszłości takich form rozwiązywania konfliktów oraz wpłacić 500 zł na rzecz Fundacji Nasze Dzieci przy Klinice Onkologii w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka.

Do zajścia doszło 23 kwietnia 2016 r.  Trzech wolontariuszy Fundacji PRO-Prawo do Życia, w tym kobieta w ciąży, zostali zaatakowani przez napastnika podczas przestawiania wystawy. Agresor podszedł do wieszających plakat obrońców życia, zwrócił się do nich używając wulgaryzmów i zażądał zdjęcia plakatów, grożąc że spali wystawę. Napastnik próbował wyrwać baner wolontariuszom fundacji. Następnie zaatakował Adama Kulpińskiego, powodując u niego obrażenia ciała. O całym zajściu została powiadomiona Policja, która spisała dane napastnika. Prawnicy Ordo Iuris przygotowali i złożyli prywatny akt oskarżenia w związku z popełnieniem czynu  z art. 217 § 1  k.k., tj. naruszeniem nietykalności cielesnej.

Choć zazwyczaj napastnicy ograniczają się do agresji słownej wobec wolontariuszy Fundacji Pro – prawo do życia, nie jest to jedyny przypadek, w którym doszło do fizycznej agresji w stosunku do naszych działaczy.

Sprawę prowadzili prawnicy Programu Centrum Interwencji Procesowej Instytutu Ordo Iuris, mec. Paweł Szafraniec oraz mec. Maciej Harat, którym serdecznie dziękujemy za udzieloną pomoc.

Zgodnie z treścią zawartej ugody – poniżej publikujemy treści oświadczeń.

„Oskarżony — oświadcza, że w dniu 23 kwietnia 2016 roku w Krakowie przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy używając słów wulgarnych próbował wyrwać baner wolontariuszom fundacji PRO-Prawo do Życia, a następnie zaatakował pana Adama Kulpińskiego powodując obrażenia jego ciała. Za opisane wyżej zachowanie serdecznie przeprasza zarówno pokrzywdzonego jak i towarzyszące mu na miejscu zdarzenia osoby. Zobowiązuje się, aby unikać takich form rozwiązywania konfliktów w przyszłości. Zobowiązuje się wpłacić kwotę 500 (pięćset) złotych na rzecz Fundacji Nasze Dzieci przy Klinice Onkologii w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w terminie 7 dni i przekazanie potwierdzenia pokrzywdzonemu Adamowi Kulpińskiemu na wskazany adres e-mail w terminie 7 dni od dokonania wpłaty.”

Ponadto pokrzywdzony, Adam Kulpiński zgodnie z prośbą oskarżonego, oświadcza:
„Oświadczam, że Pan, który złożył powyższe oświadczenie nie jest zwolennikiem zabijania dzieci jak początkowo, przed pojednaniem sądziłem.”

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN