Szukaj
Close this search box.

Protesty lewicy w Kielcach przeciwko profesorowi Chazanowi to działanie na szkodę kobiet – relacja z kontrmanifestacji

Środowiska lewicowe zorganizowały w środę, 25 kwietnia protest pod Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim przeciwko nominacji profesora Bogdana Chazana na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie ginekologii i położnictwa.

Środowiska lewicowe zorganizowały w środę, 25 kwietnia protest pod Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim przeciwko nominacji profesora Bogdana Chazana na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie ginekologii i położnictwa.

Na przyniesionych przez manifestantów transparentach widniały hasła „Nie dla torturowania kobiet”, „Dość kobiet poniżania – my nie chcemy tu Chazana” czy też „W bólach i kajdanach będziesz rodziła dzieci Chazana”.

Fundacja Pro-prawo do życia zorganizowała kontrmanifestację, na której pojawili się mieszkańcy Kielc. Wziął w niej udział także Bawer Aondo-Akaa, koordynator regionu Śląsk, działacz społeczny i polityk, który jest niepełnosprawny i porusza się na wózku. Jego obecność w bardzo wymowny sposób świadczyła o tym, jak bardzo nieludzkie są postulaty aborcjonistów, domagających się zabijania chorych i niepełnosprawnych dzieci.

Za pomocą plakatów, megafonów i dużego samochodu oklejonego banerami antyaborcyjnymi wolontariusze dali mocny odpór lewicowej pikiecie, pokazując prawdę o aborcji – do tego stopnia, że manifestanci wprost domagali się od Policji usunięcia zgromadzenia Fundacji, ponieważ przeszkadzało im w przeprowadzeniu konferencji prasowej. Oni, którzy na co dzień walczą z tak zwaną „mową nienawiści”, w niewybredny sposób obrażali profesora, a pod koniec pikiety przywieźli na taczce kukłę, która miała go symbolizować, i zostawili ją przed obrońcami życia.

Profesor Chazan posiada imponujący dorobek naukowy i bogate doświadczenie w medycynie. Wielokrotnie piastował stanowiska kierownicze, był m.in. konsultantem krajowym w dziedzinie ginekologii i położnictwa w latach 1998-2001, dyrektorem Szpitala im. Świętej Rodziny (w tym czasie placówka uchodziła za najlepszy szpital położniczy w Warszawie), za swoje osiągnięcia i sumienność w wykonywaniu pracy zawodowej został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, był także wielokrotnie wyróżniany za profesjonalne podejście i wprowadzanie wysokich standardów opieki nad kobietami w ciąży.

Co w takim razie tak bardzo nie podoba się protestującym? Zarzucają oni profesorowi „brak obiektywizmu”, gdyż w czasach PRL dokonywał aborcji, a teraz walczy niezłomnie o ochronę życia dzieci nienarodzonych, co w 2014 roku stało się przyczyną jego niesprawiedliwego odwołania z funkcji dyrektora wspomnianego już Szpitala im. Św. Rodziny.

Jednak czy profesor może nie być obiektywny? Doświadczył on osobiście walki cywilizacji śmierci z cywilizacją życia i opowiedział się po stronie życia. Właśnie to tak bardzo boli aborcjonistów. W praktyce widać, jakich standardów opieki chcą oni dla kobiet, skreślając wybitnego specjalistę tylko dlatego, że nie zabija on dzieci.

Trzeba obnażyć tę haniebną hipokryzję i stanowczo opowiedzieć się po stronie polskich kobiet, które potrzebują prawdziwych lekarzy, a nie morderców – realnego wsparcia i profesjonalnego podejścia, a nie aborcji, dlatego w ich najlepszym interesie leży powołanie na stanowisko konsultanta wojewódzkiego właśnie profesora Chazana. W czyim interesie występują w takim razie środowiska lewicowe? Bo na pewno nie w interesie kobiet. My natomiast serdecznie gratulujemy profesorowi nominacji i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2017/12/Anna-Trutowska-nowe.jpg[/author_image] [author_info] Anna Trutowska – Fundacja Pro-Prawo do Życia; koordynator komórki Kraków[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

Wyrok

KOMENTARZ DO WYROKU

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN