Prokuratura wszczyna zawieszone śledztwo w sprawie forum aborcyjnego!

Długo czekaliśmy, a każdy dzień zwłoki może skutkować większym poczuciem bezkarności osób związanych z przestępczością aborcyjną w Polsce i co za tym idzie, śmiercią kolejnych dzieci. Dostaliśmy jednak wiadomość o wznowieniu zawieszonego śledztwa w sprawie forum, na którym pomaga się kobietom w zabijaniu własnych dzieci.

Śledztwo zostało zawieszone prawie dwa lata temu. Dziś jednak, ze względu na okoliczności umożliwiające kontynuację, Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście wznawia śledztwo w sprawie osób posługujących się nickami “Basic_F” i “wrannasz”, które prowadzą pomocnictwo aborcyjne na forum. Takie pomocnictwo jest zabronione prawnie.

Przypomnijmy, że zabijanie nienarodzonych jest w Polsce, poza trzema przypadkami, nielegalne. Kobiety korzystające z forum będą więc mogły być teraz znalezione i przesłuchane. Karalne jest również pomocnictwo w aborcji, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prosimy więc osoby, które posiadają informacje o działalności osób parających się aborcyjną przestępczością i pomocy w dokonywaniu aborcji, by poinformowały o tym policję lub prokuraturę. Walczmy, by przynajmniej tak niedoskonałe prawo, jak mamy dziś, było respektowane.

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN