Szukaj
Close this search box.

Projekt ustawy o zakazie aborcji eugenicznych złożony w Sejmie

konferencjaspPolitycy złożyli w środę w Sejmie projekt zmiany ustawy o tzw. przerywaniu ciąży. Według nowych przepisów, całkowicie zakazana byłaby aborcja eugeniczna, czyli zabijanie niepełnosprawnych dzieci. W akcję zaangażowana jest również Fundacja Pro – prawo do życia.

konferencjaspPolitycy złożyli w środę w Sejmie projekt zmiany ustawy o tzw. przerywaniu ciąży. Według nowych przepisów, całkowicie zakazana byłaby aborcja eugeniczna, czyli zabijanie niepełnosprawnych dzieci. W akcję zaangażowana jest również Fundacja Pro – prawo do życia.

Rozpatrywany w poprzedniej kadencji Sejmu, obywatelski projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji w Polsce, pod którym podpisało się ponad 600 000 Polaków, nie stał się obowiązującym prawem. W 2011 roku do delegalizacji mordowania nienarodzonych zabrakło jedynie 5 głosów, politycy Solidarnej Polski zgłosili więc nową wersję antyaborcyjnego projektu. Parlamentarzyści i działacze organizacji pozarządowych nie kryją, iż obecnie obowiązujące prawo jest barbarzyńskie.

Uczestnikiem konferencji prasowej, towarzyszącej składaniu projektu ustawy, był Mariusz Dzierżawski. Poniżej przedstawiamy treść jego wystąpienia.

Według sprawozdania Rady Ministrów w 2010 w Polsce legalnie dokonano 641 aborcji. 614 dzieci straciło życie dlatego, że były podejrzane o chorobę genetyczną. To jest skandaliczny fakt. Te dzieci zabijane ze względu na przesłankę eugeniczną można zabijać do końca 6 miesiąca ciaży. Wiele z tych dzieci rodzi się żywych i na podstawie tego co mówią położne, te dzieci albo są pozostawiane aż umrą i nie udziela się im żadnej pomocy a często są traktowane w taki sposób, aby ich śmierć przyspieszyć. Dokonuje się tego na podstawie ustawy, która dopuszcza aborcję eugeniczną. To jest przepis haniebny i oczywiście powinien zostać zniesiony. Od ponad pół roku Fundacja Pro – prawo do życia organizuje pikiety przeciwko aborcji eugenicznej. Organizujemy je przed szpitalami, w których dokonuje się aborcji. Zaczęliśmy od Szpitala Bielańskiego, obecnie pikietujemy przy Placu Starynkiewicza, gdyż skandaliczne jest nie tylko to, że dzieci w szpitalach polskich się zabija ale również to, że uczy się zabijać młodych lekarzy. Celem naszych pikiet jest poruszenie opinii publicznej, poruszenie ludzi sumienia. Wydaje się rzeczą nieprawdopodobną, że w XXI wieku w kraju, który uważa się za demokratyczny i rozwinięty, że taki skandaliczny proceder ma miejsce. Jest to możliwe dlatego, że w większości przypadków jest on przykryty zmową milczenia. Chcemy tę zmowę milczenia przerwać i chcemy ujawniać jak najwięcej tych miejsc. Po to aby zaprzestano zabijania dzieci. W najbliższy piątek, w Dzień Dziecka, w 17 miastach Polski organizujemy pikiety przeciwko aborcji eugenicznej. W kolejnych miesiącach będziemy robili więcej takich pikiet. Dobrze się stało, że posłowie zgłosili ten projekt, którego celem jest zdjęcie hańby aborcji eugenicznych z panstwa Polskiego. Cieszę się, że stało się to w tym momencie, ponieważ ta akcja społeczna będzie wsparciem dla projektu. Liczę, że posłowie wszystkich klubów tak oczywisty ze względów moralnych projekt poprą.

{flike}

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN