Projekcja filmu o aborcji na wrocławskim rynku

Projekcja filmu o aborcji na wrocławskim rynku

W sobotę wieczorem 26 października na wrocławskim rynku odbyła się pierwsza multimedialna pikieta Stop Aborcji. Na specjalnym białym banerze odtwarzaliśmy za pomocą rzutnika ponad półtoraminutowy film pokazujący przebieg aborcji w 12 i 22 tygodniu życia, czyli aborcje w okresie dopuszczalnym przez polskie prawo.

Nie brakowało osób, które z otwartymi ustami oglądały projekcję. Jakże kontrastowo malował się dramat zabijanych dzieci na tle tego obfitującego w imprezy sobotniego wieczoru. Pokaz wzbudził frustrację u jednej anglojęzycznej kobiety, która ciałem zasłoniła rzutnik, i mimo nalegań, nie chciała się usunąć. Skutek przyniosła dopiero powtórna interwencja policjantów.

W listopadzie, w Nairobi na szczycie ONZ ma się odbyć głosowanie nad uprzednio przygotowanym wnioskiem, który ma narzucać państwom „prawo” do zabijania nienarodzonych dzieci. Nasze metody muszą być dostosowane do panującej sytuacji. Śmiercionośny walec przetacza się po krajach świata. Czy zgniecie i Polskę? Wobec niestałości polityków jedynie silny opór społeczny może przechylić szalę na naszą stronę.

Nagranie z projekcji można zobaczyć tutaj.

Także mogą Cię zainteresować:

stań po stronie życia

Witaj na Stronie Życia – nowym serwisie Fundacji Pro-Prawo do Życia.

Postanowiliśmy połączyć wszystkie dotychczasowe serwisy w jeden, aby sprawniej dostarczać informacje na temat ochrony życia i bezpieczeństwa dzieci.

W dniu premiery znajdziesz tu informacje z serwisów stopaborcji.pl, stoppedofilii.pl oraz petycje z ratujdzieci.pl. W kolejnych miesiącach portal będzie uzupełniany o nowe funkcjonalności.