Szukaj
Close this search box.

Profesor Bogdan Chazan na stanowisku konsultanta wojewódzkiego ds. ginekologii i położnictwa w woj. świętokrzyskim

Dziś przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach będą protestować zwolennicy aborcji. Nie podoba im się powołanie profesora Bogdana Chazana na konsultanta wojewódzkiego ds. ginekologii i położnictwa w woj. świętokrzyskim.

Dziś przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach będą protestować zwolennicy aborcji. Nie podoba im się powołanie profesora Bogdana Chazana na konsultanta wojewódzkiego ds. ginekologii i położnictwa w woj. świętokrzyskim.

Protestujący nie mogą zakwestionować osiągnięć zawodowych Profesora. Kierowana przez niego Klinika Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka, uzyskała dwukrotnie II miejsce w akcji „Gazety Wyborczej” „Rodzić po Ludzku” oraz nagrodę „Złoty Bocian”. W 2012 roku profesor został laureatem Konkursu „Profesjonaliści Forbesa 2012 – Zawody Zaufania Publicznego w kategorii „lekarz” w województwie mazowieckim.

Kierowany przez niego Szpital imienia Świętej Rodziny uchodził powszechnie za najlepszy szpital położniczy w Warszawie. W ciągu dziesięciu lat kiedy Profesor kierował szpitalem, liczba porodów zwiększyła się trzykrotnie, liczba operacji dwukrotnie, a liczba porad ambulatoryjnych czterokrotnie (źródło Wikipedia).

Profesor Chazan pełnił odpowiedzialne funkcje w licznych instytucjach związanych z ginekologią i położnictwem, a w latach 1998-2001 był Konsultantem Krajowym w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii. W roku 2001 został z tego stanowiska odwołany przez ministra Łapińskiego z SLD, ponieważ uznał, że Zespół Downa nie jest przesłanką do aborcji.

Właśnie sprzeciw wobec aborcji jest powodem agresji wobec Profesora. Zwolennicy zabijania poczętych dzieci nie mogą wybaczyć mu sprzeciwu wobec zabijania najmłodszych pacjentów. Ich wściekłość powiększa fakt, że w przeszłości Bogdan Chazan dokonywał aborcji, a później opowiedział się po stronie życia.

Garstka aborcjonistów chciałaby decydować o tym jacy lekarze mogą pełnić publiczne funkcje. Gdyby im się to udało, ginekologami mogliby zostawać tylko mordercy. Nie możemy na to pozwolić. Dlatego 25 kwietnia zorganizujemy zgromadzenie popierające powołanie profesora Chazana na stanowisko Konsultanta Wojewódzkiego w województwie Świętokrzyskim. Będziemy w ten sposób bronić prawa do życia każdego dziecka i prawa kobiet do rzetelnej, wolnej od ideologii, opieki medycznej.

 

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN