Szukaj
Close this search box.

Prof. Bogdan Chazan został laureatem nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego

Profesor Bogdan Chazan został laureatem 23. edycji nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – ojca rodziny. Jest ona przyznawana od 1997 roku przez redaktorów i czytelników tygodnika „Źródło”. Ma na celu uhonorowanie osób, które w swojej działalności zawodowej i społecznej szczególnie opowiadają się po stronie wartości życia i rodziny. W zeszłych latach nagrodzono m.in. Wandę Półtawską.

Jedną z przemawiających osób był ks. abp Marek Jędraszewski. Podziękował prof. Chazanowi za jego postawę i zwrócił uwagę na obecną w przestrzeni publicznej obojętność na życie drugiego człowieka, będącą przyczyną wielu tragedii.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo współczesna kultura dąży do tego, byśmy byli obojętni na los drugiego człowieka. Nawet przez manipulacje i konstrukcje słowne, które chcą nas przekonać, że człowiek nie zaczyna się wtedy, kiedy łączą się gamety męskie i żeńskie, ale w późniejszym okresie. Niektórzy próbują przesunąć to do momentu po urodzeniu człowieka, aż do chwili kiedy dziecko ma na przykład 2 lata i jest istotą świadomą (…). Dlatego taka nasza wielka wdzięczność, że uczy nas Pan nieobojętności, że dla wielu środowisk jest Pan wyrzutem sumienia. (…). – mówił metropolita krakowski.

„Przyjmuję nagrodę w imieniu lekarzy, pielęgniarek i położnych”

Profesor Chazan powiedział w swoim wystąpieniu, że przyjmuje nagrodę również w imieniu innych pracowników medycznych.

(…)Tę nagrodę przyjmuję również w imieniu młodszych lekarzy, pielęgniarek i położnych, którzy na co dzień, w wielkim trudzie i poświęceniu bronią życia dając świadectwo swoją pracą, a także wprost przez wyrażenie swojej opinii, co przypłacają trudnościami w swoim środowisku, są narażeni na różne przykrości i to cierpliwie i mężnie znoszą. Również w imieniu dyrektorów szpitali i ordynatorów oddziałów(…)”.

Profesor podziękował także obecnym gościom, między innymi dr. Antoniemu Marcinkowi.

Doktor Marcinek dzielnie troszczy się o życie i zdrowie matek i dzieci w szpitalu przy ul. Siemiradzkiego w Krakowie. W trudnych dla mnie momentach 5 lat temu, kiedy była szczególnie silna nagonka przeciwko mnie, Antoni był jedną z tych osób, które najdzielniej stawały w mojej obronie i za to jestem bardzo wdzięczny. Dr Marcinek podejmuje się również interwencji medycznych w przypadkach, gdzie inni uważają, że tylko aborcja może być jedynym rozwiązaniem(…)” – mówił prof. Chazan.

„Powinniśmy jasno przedstawiać swoje racje”

W dalszej części wystąpienia profesor zwrócił szczególną uwagę na wolność sumienie, jej wielkie znaczenie w zawodzie lekarza i nasilające się próby jej odbierania.Odpowiedź na tę niebezpieczną tendencję widzi w funkcjonowaniu katolickich uczelni. Stwierdził, że mimo trudnej sytuacji prawda zwycięży.

My ludzie wierzący nie możemy się poddawać.(…) Jestem przekonany, że ostatecznie zwyciężymy. Uważam, że powinniśmy porzucić fałszywy wstyd i jasno przedstawiać swoje racje, pomijając współczesną nowomowę i poprawność polityczną, która jest współczesną formą cenzury. (…). Nie powinniśmy się bać wielkich słów, ani chować głowę w piasek.” – mówił m.in. prof. Bogdan Chazan. Pełną relację z wręczenia nagrody można zobaczyć na stronie internetowej poniżej.

Serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi nagrody i dziękujemy za jego działalność w obronie dzieci nienarodzonych.

Źrodło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/polska-informacje/profesor-bogdan-chazan-laureatem-23-edycji-nagrody-im-jerzego-ciesielskiego/

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN