Szukaj
Close this search box.

Prawo wyboru zabicia – relacja z pikiety

W miony piątek, 15 kwietnia 2016 roku do Bydgoszczy, w ramach ogólnopolskiego cyklu sympozjów Ginekologia 2016, przyjechał m.in. prof. dr Dębski, który aborcję - czyli zabijanie tych najmniejszych, bez prawa głosu - nazywa prawem wyboru.

W miony piątek, 15 kwietnia 2016 roku do Bydgoszczy, w ramach ogólnopolskiego cyklu sympozjów Ginekologia 2016, przyjechał m.in. prof. dr Dębski, który aborcję – czyli zabijanie tych najmniejszych, bez prawa głosu – nazywa prawem wyboru.

Dlatego zorganizowaliśmy pikietę pod hotelem, w którym odbywało się sympozjum, ponieważ chcieliśmy wyrazić nasz sprzeciw wobec tzw. „prawo wyboru” czyli wobec zabijania tych, którzy sami nie mogą się bronić. Chcieliśmy również zwrócić uwagę na fakt, że aborcja jest formą ludobójstwa.

Podczas trwania czterogodzinnej manifestacji nie obyło się bez różnych ciekawych sytuacji.
Przytoczę tylko jedną rozmowę z uczestniczką sympozjum, która była zadziwiona faktami, jakie uczestnicy pikiety przedstawiali na temat aborcji i antykoncepcji. Rzeczona pani, usilnie chciała zmienić temat, nie potrafiła przedstawić żadnych argumentów w obronie aborcji. Jej odpowiedzią na fakty było pytanie „a skąd pan o tym wie?” oraz „jakie jest pana wykształcenie?”.

Trzeba przyznać, że manifestacja budziła dość spore zainteresowanie i skłaniała do dyskusji. Niektórzy reagowali dość agresywnie, inni „tylko” nas wyzywali, chociaż były także osoby, które dziękowały nam za taką akcję i z chęcią podpisywały się pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Stop aborcji”.

Mogę zdradzić tajemnicę, iż zbiórka podpisów idzie nam bardzo sprawnie, a sami bydgoszczanie przychylnie podchodzą do składania swoich podpisów.

[author] [author_image timthumb=’on’][/author_image] [author_info]Adrianna K. Piekarska – bydgoska komórka Fundacji Pro-prawo do życia[/author_info] [/author]

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN