Prawo ma funkcję edukacyjną – zakaz aborcji sprawia, że ludzie są za życiem

W zeszłym tygodniu Instytut Gallupa (najstarszy istniejący instytut badania opinii społecznej na świecie) opublikował coroczne badanie opinii publicznej na temat polityki aborcyjnej, a jego wyniki zawierają dobre wieści dla zwolenników ochrony życia. Według sondażu, wielu Amerykanów identyfikuje się teraz jako pro-life - określa się tak aż 49% respondentów! 46 procent nazywa siebie „pro-choice”. Jest to pierwsza ankieta Gallupa od 2013 r., w której wyższy odsetek respondentów określił się jako „pro-life” niż „pro-choice”.

Nowe badanie wykazało również, że odsetek Amerykanów, którzy uważają, że aborcja powinna być „nielegalna w każdych okolicznościach” lub „legalna tylko w kilku okolicznościach”, wzrósł z 53 do 60 procent między 2018 a 2019 rokiem. Badania pokazały też, że odsetek Amerykanów, którzy uważają aborcję za niemoralną, osiągnął 50 procent po raz pierwszy od 2012 roku.

Ten wzrost poparcia społecznego dla pozycji pro-life jest bardziej znaczący niż wielu obserwatorów zdaje sobie z tego sprawę. Niektórzy obserwatorzy obrony życia obawiają się, że wysiłki zmierzające do wprowadzenia ograniczeń aborcyjnych w Alabamie, Georgii, Missouri oraz w innych państwach (również w Polsce) mogą spowodować negatywną reakcję opinii publicznej. Nowy sondaż Gallupa pokazuje, że tak nie jest. Prawo ma działanie moralnotwórcze – jeśli coś jest nielegalne, automatycznie uważamy to za niewłaściwe.

To również wiadomość, którą powinni przyswoić sobie zwolennicy fikcyjnej “teorii wahadła”, w myśl której prawo dopuszczające ochronę życia sprawia, że opinie za chwilę przeważą na korzyść zwolenników aborcji. Takie obawy żywiono już w 1993 roku, gdy zmieniono na korzyść dzieci polskie prawo aborcyjne. Nic takiego nie miało miejsca, a mimo to dziś nadal niektórzy święcie w takie i podobne teorie wierzą. Jak pokazuje przykład USA, gdzie mimo potężnej walki przemysłu aborcyjnego odcięto wiele rządowych źródeł jego finansowania, a w wielu miejscach zmienia się prawo na lepsze, prawo chroniące życie zmienia poglądy społeczeństwa na lepsze.

Źródło: https://www.lifesitenews.com/news/…babies

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN