Szukaj
Close this search box.

Prawie się udało! Teraz w imieniu wyborców rozliczymy posłów.

wynikiglosowaniaDziś odbyła się debata i ostateczne głosowanie nad projektem ustawy. 186 posłów opowiedziało się przeciw sprawozdaniu komisji, które rekomendowały odrzucenie projektu. 191 z czego 160 stanowią politycy PO opowiedziało się za przyjęciem sprawozdania, a więc za odrzuceniem obywatelskiego projektu ustawy. Platforma Obywatelska wprowadziła dyscyplinę partyjną do której nie zastosowało się 15 posłów tego klubu.

Dziś odbyła się debata i ostateczne głosowanie nad projektem ustawy. 186 posłów opowiedziało się przeciw sprawozdaniu komisji, które rekomendowały odrzucenie projektu. 191 z czego 160 stanowią politycy PO opowiedziało się za przyjęciem sprawozdania, a więc za odrzuceniem obywatelskiego projektu ustawy. Platforma Obywatelska wprowadziła dyscyplinę partyjną do której nie zastosowało się 15 posłów tego klubu.

Głosowanie nad projektem obywatelskim poprzedziło głosowanie nad projektem SLD, dopuszczającym aborcję na życzenie. Opowiedziało się za nim 31 posłów, 369 posłów głosowało przeciwko.

Jak zapowiedział dziś podczas debaty parlamentarnej Mariusz Dzierżawski, będziemy szeroko informować społeczeństwo o dzisiejszym głosowaniu. Z jednej strony będziemy to czynić poprzez nadawianie Certyfikatów Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie, z drugiej przez zestawianie zdjęć polityków opowiadających się za śmiercią ze zdjęciami zamordowanych w wyniku aborcji dzieci.

{flike}

{fcomment}

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN