Prawda się obroni – relacja z pikiety

40dzien22- Zabić dziecko, w ósmym, dziewiątym miesiącu, to nie - mówi starszy pan, przypatrujący się pikiecie. - A w szóstym? - pytam - To zabite dziecko ze zdjęcia miało trochę ponad pięć miesięcy. - mówię wskazując na plakat.

Pan uważnie przypatruje się zdjęciu - Nie no, to też nie.

40dzien22– Zabić dziecko, w ósmym, dziewiątym miesiącu, to nie – mówi starszy pan, przypatrujący się pikiecie. – A w szóstym? – pytam – To zabite dziecko ze zdjęcia miało trochę ponad pięć miesięcy. – mówię wskazując na plakat.

Pan uważnie przypatruje się zdjęciu – Nie no, to też nie.

To młodsze można zabić? – dodaje inny z pikietujących

A pan zaraz tak z góry: “zabić”. – oburza się starszy pan – Ja to rozumiem “zabić”, jak Niemcy rozstrzeliwali Polaków. Wie pan, kiedyś to można było mieć dzieci, było łatwiej.

Za okupacji??

Tak. A teraz to wie pan, ciężkie czasy, pracy nie ma…

Najwyraźniej jeśli istnieją jakieś fakty sprzeczne z wyobrażeniami tego pana, to … tym gorzej dla tych faktów. Propaganda i informacje, jeśli się ich nie poddaje refleksji stają się dyrektywami. Kiedyś robił to komunizm, teraz media.

Przychodzimy pod Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus właśnie po to, by odtruwać rzeczywistość, by pokazywać, że aborcja to nie zabieg, a zabicie dziecka, że mordowanie bezbronnych to barbarzyństwo.
Prawda woła, by ją głosić!

 

{flike}

{vsig}galerie/pikiety/Starynkiewicz7marca2013{/vsig}

...

Więcej interesujących treści

Byliśmy na Spotkaniu Młodych w Krakowie!

W ubiegłą niedzielę, 26 listopada, jako Fundacja Pro–Prawo do życia, uczestniczyliśmy w SMAK – Spotkaniu Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Był to już drugi raz, kiedy mieliśmy

Rozważania adwentowe 2023 – I 

W Ewangelii na uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny, Pan Jezus przypomina nam o sądzie, który czeka nas na końcu czasów. Każdy z nas

Makabryczne prawo w Michigan

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer podpisała ustawy, które znoszą zakaz aborcji przez częściowy poród, eliminują obowiązek przestrzegania zdrowotnych standardów przez placówki aborcyjne oraz nadają im

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN