Szukaj
Close this search box.

Prawda o aborcji w Katowicach – relacja z pikiety

22 lutego 2016 roku przy ulicy Stawowej w Katowicach odbyła się kolejna pikieta antyaborcyjna zorganizowana przez wolontariuszy katowickiej komórki Fundacji Pro – prawo do życia.

22 lutego 2016 roku przy ulicy Stawowej w Katowicach odbyła się kolejna pikieta antyaborcyjna zorganizowana przez wolontariuszy katowickiej komórki Fundacji Pro – prawo do życia.

Elementami mającymi zwrócić uwagę przechodniów na problem zabijania dzieci nienarodzonych oraz zachęcić naocznych świadków pikiety do refleksji nad tym, że konieczna jest zmiana aktualnie obowiązującej ustawy zezwalającej na zabijanie bezbronnych ludzi, był plakat ukazujący barbarzyństwo aborcyjnego procederu oraz udostępniane za pomocą megafonu nagrania zwracające uwagę na to, czym aborcja jest naprawdę.

Pikieta wzbudzała uwagę przechodniów od pierwszego momentu, gdy wolontariusze rozstawili plakat. Ulica Stawowa w Katowicach jest jednym z tych najbardziej ruchliwych miejsc w mieście, zawsze pełnym przechodniów, samochodów i tramwajów co kilka minut kursujących w obie strony. Jest więc idealnym miejscem do tego, aby w sposób bezkompromisowy ukazywać ludziom tę straszną prawdę, że aborcja jest ni mniej, ni więcej tylko zabijaniem, mordowaniem bezbronnych dzieci, mimo tego, że wielu nieustannie próbuje wmówić sobie i innym, że tak nie jest. Również i tym razem do uczestników pikiety podchodzili przechodnie twierdzący, że rzekomo rozsądniej jest usunąć ciążę niż pozwolić na to, aby dziecko urodziło się chore albo „skazywać” matkę na wychowywanie dziecka, które zostało poczęte w wyniku czynu przestępczego. Takie stwierdzenia doskonale ukazują tylko stan społecznej świadomości Katowiczan odnośnie tego, że aborcja jest zabijaniem niezależnie od tego, jakich użyje się synonimów. Uświadamia to nam jak wiele jest jeszcze do zrobienia w tym mieście, aby bronić nienarodzonych dzieci.

Na szczęście w czasie pikiety raz po raz pojawiało się także światełko w tunelu. Do wolontariuszy przychodziły także osoby będące, jak mówiły, całym sercem z nimi w sprawie obrony ludzkiego życia. Ludzie pytali, w jaki sposób mogą pomóc, deklarowali chęć czynnej współpracy z Fundacją PRO – Prawo do życia i dowiadywali się, kiedy będą mogli podpisać się pod kolejnym projektem ustawy o zmianie ustawy aborcyjnej. Część przechodniów podchodziła także do wolontariuszy, aby podziękować im za ich odwagę i wyrażała głębokie przekonanie, że praca przez niech wykonywana jest we współczesnym świecie bardzo potrzebna i trzeba ją kontynuować. Katowicka komórka Fundacji PRO – Prawo do Życia właśnie to będzie robić!

Kolejna pikieta w sercu Górnego Śląska już w marcu!

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/03/Sandra-Malczok-Koordynator-lokalny-Katowice.jpg[/author_image] [author_info]Sandra Malczok – koordynator katowickiej komórki Fundacji Pro-prawo do życia[/author_info] [/author]

...

Więcej interesujących treści

Zaawansowane metody śledcze oleśnickiej policji

Dnia 29 lutego w Oleśnicy, przed wejściem do Szpitala (będącego liderem w statystykach dzieciobójstwa prenatalnego w Polsce) odbywało się zgromadzenie publiczne, mające na celu pokazywanie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN