Prawda o aborcji przeszkadza władzom Błonia?

blonie male16 września w Błoniu przy ulicy Grodziskiej około 6.30 stanęła wystawa antyaborcyjna zatytułowana "Wybierz Życie".

blonie male16 września w Błoniu przy ulicy Grodziskiej około 6.30 stanęła wystawa antyaborcyjna zatytułowana “Wybierz Życie”. Fundacja Pro – prawo do życia uzyskała pisemne zezwolenie od Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich z siedzibą w Warszawie na umieszczenie w pasie drogowym trzech wolnostojących banerów na okres od 15 do 29 września. Wystawa została jednak zdemontowana około godziny 8.00 rano tego samego dnia i złożona nieopodal na trawniku, w sposób uniemożliwiający jej oglądanie. Zostało to zgłoszone do Straży Miejskiej w Błoniu, na co ona poinformowała, że stało się tak na polecenie Sekretarza Miasta Pana Przemysława Kubickiego. Członkowie fundacji Pro – prawo do życia o godzinie 9.00 ustawili wystawę z powrotem. Około godziny 10.00 Straż Miejska poinformowała telefonicznie, że wystawa zostanie ponownie zdemontowana z polecenia Pana Kubickiego i nie zostanie przywrócona,dopóty, dopóki nie zostanie przedstawiony Panu Burmistrzowi Błonia w trybie natychmiastowym, dokument, potwierdzający prawo do zajęcia pasa drogowego. Zamiast tego, zostało zgłoszone na Policję, bezprawne działanie Straży Miejskiej, prowadzące do naruszenia prawa do korzystania z przestrzeni publicznej wydanego zgodą Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Po zgłoszeniu, Policja udała się na miejsce. Podczas trwania czynności funkcjonariuszy Policji, okazało się, że V-ce Burmistrz Błonia, pan Książek, złożył zawiadomienie na Policji o zgorszeniu publicznym, powstałym w wyniku treści przedstawianych na wystawie. W wyniku tego Policja zatrzymała i zdeponowała wystawę.

blonie male 2blonie male 3blonie male 1

 

 

{flike}

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN