Poseł Siarkowska pyta Ministra o handel pigułkami poronnymi

Poseł Anna Siarkowska skierowała do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji interpelację ws. handlu pigułkami poronnymi. Czekamy na odpowiedź Ministra Brudzińskiego. O co poseł Siarkowska pyta?
 1. Ile razy od 2003 roku Straż Graniczna przechwyciła przesyłki ze środkami poronnymi?
 2. Jakie działania zostały w takich przypadkach podjęte? 
 3. Czy adresaci przechwyconych przesyłek zostali przesłuchani? 
 4. Czy inne organy państwa podejmowały od 2003 roku jakiekolwiek czynności związane z ukróceniem handlu nielegalnymi środkami poronnymi w Polsce?
 5. Czy ministerstwo planuje podjąć działania mające na celu ukrócenie przestępczości aborcyjnej w Polsce? 
 6. Jeśli tak, to jakie działania są planowane? Jeśli nie, to dlaczego nie są planowane?

Za pośrednictwem założonej przez p. Justynę Wydrzyńską organizacji „Kobiety w Sieci”, która jest powiązana z zarejestrowaną w Holandii siecią „Women help women”, do Polski trafiają nielegalne w naszym kraju środki poronne. Na stronie internetowej tej organizacji znajduje się opis procedury ich pozyskania. Do tej strony internetowej odsyłane są kobiety, które na polskim forum aborcyjnym proszą o pomoc w dokonaniu aborcji farmakologicznej. W ciągu 10-letniej działalności polskiego forum (od 2003 do 2013 roku) jego administratorki, jak same twierdzą, pomogły w dokonaniu nielegalnej aborcji ok. 8000 kobietom w Polsce (za: Polityka 12 listopada 2013 roku).

Przypominamy, że art. 152. Kodeksu karnego stwierdza, że:

§ 1. Kto za zgodą kobiety przerywa jej ciążę z naruszeniem przepisów ustawy, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto udziela kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów ustawy lub ją do tego nakłania. Link do interpelacji TUTAJ.

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

   

  Wesprzyj naszą działalność:

  . PLN