Szukaj
Close this search box.

Porażka Trzaskowskiego w sądzie apelacyjnym. Druga przegrana w ciągu 2 dni

Po raz drugi w ciągu dwóch dni Rafał Trzaskowski przegrał w sądzie. Prezydent Warszawy nieskutecznie zaskarżył decyzję sądu okręgowego, który uchylił wydany przez niego zakaz organizacji na ulicach Warszawy akcji informacyjnej na temat tzw. edukacji seksualnej oraz konsekwencji homoseksualnego stylu życia. Sąd apelacyjny potwierdził, że akcja Fundacji Pro-Prawo do życia może się odbyć.

Rafał Trzaskowski wydał wolontariuszom Fundacji Pro- Prawo do życia zakaz organizacji ulicznych akcji informacyjnych na temat tzw. edukacji seksualnej oraz konsekwencji homoseksualnego stylu życia. Fundacja odwołała się od tej decyzji do sądu, który uchylił zakaz prezydenta Warszawy. Trzaskowski podjął jednak kolejne kroki prawne. Zaskarżył decyzję sądu okręgowego i sprawa trafiła do sądu apelacyjnego. W piątek 14 października późnym popołudniem zapadła decyzja – sąd nie uwzględnił zażalenia Trzaskowskiego. Po raz kolejny sąd potwierdził tym samym, że akcje Fundacji są legalne i zgodne z prawem.

To nie pierwszy raz gdy Rafał Trzaskowski usiłuje za pomocą metod administracyjnych blokować działania Fundacji Pro-Prawo do życia i uniemożliwić organizację zgromadzeń i akcji informacyjnych. Tydzień temu Fundacja przeprowadziła akcję w pobliżu budynku Urzędu Miasta Warszawa, w trakcie której informowała mieszkańców stolicy o zagrożeniach związanych z tzw. edukacją seksualną dzieci oraz o powiązaniach Rafała Trzaskowskiego z organizacjami LGBT i środowiskami takimi jak Homokomando. Działania Fundacji usiłowała zablokować warszawska straż miejska, której funkcjonariusze utrudniali przeprowadzenie legalnego zgromadzenia.

Wedle ostatnich doniesień medialnych, Maciej L. z zarządu Homokomando miał przyjść w kominiarce do mieszkania innego mężczyzny, wstrzyknął mu nieznaną substancję, zmusił do seksu i groził bronią. Po napadzie i gwałcie przez wiele dni miał być kryty przez jednego z aktywistów LGBT znanego z tzw. parad równości. Jak zauważa Fundacja, członkowie Homokomando fotografowali się na jednej z warszawskich imprez razem z Rafałem Trzaskowskim, który od lat promuje i aktywnie wspiera aktywistów LGBT, których jednym z głównych celów jest docieranie do dzieci i młodzieży.

Powstrzymanie tego środowiska jest kwestią przyszłości dzieci, które wychowują się w Warszawie oraz w całej Polsce. Dlatego będziemy organizować kolejne akcje informacyjne uświadamiające Polakom, kto stoi za tzw. edukacją seksualną uczniów i kto popiera ten proceder” – mówi Mariusz Dzierżawski, członek zarządu Fundacji Pro-Prawo do życia. Akcje uliczne, które nieskutecznie próbował zablokować Rafał Trzaskowski, będą odbywały się od najbliższego poniedziałku w pobliżu Urzędu Miasta Warszawa.

...

Więcej interesujących treści

Wyrok

KOMENTARZ DO WYROKU

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN