Szukaj
Close this search box.

Popieramy Was. To wszystko nieprawda! – pikieta pod szpitalem im. W. Orłowskiego

- O, patrz, znowu są - dwie panie zasiadły z papierosami na murku. Już po chwili z megafonu słychać nagrania Wojciecha Cejrowskiego i Tomasza Terlikowskiego. Na zmianę opowiadają o barbarzyństwie aborcji eugenicznej i kończą nagranie pytaniem: Czy chcemy, aby takie rzeczy działy sie w polskich szpitalach?

– O, patrz, znowu są – dwie panie zasiadły z papierosami na murku.

Już po chwili z megafonu słychać nagrania Wojciecha Cejrowskiego i Tomasza Terlikowskiego. Na zmianę opowiadają o barbarzyństwie aborcji eugenicznej i kończą nagranie pytaniem: Czy chcemy, aby takie rzeczy działy się w polskich szpitalach?

-Nie chcemy – myślę – i dlatego tu jesteśmy. Jest 10 kwietnia i właśnie wystartowaliśmy z cotygodniową pikietą pod warszawskim szpitalem im. W. Orłowskiego, w którym morduje się (przed narodzeniem) najwięcej dzieci w Polsce.

Mijający nas ludzie reagują różnie. Popieramy Was – zatrzymuje się starsza pani. To wszystko nieprawda – rzuca za chwilę inna. Starszy pan przystaje i w milczeniu uważnie ogląda baner.

Słońce praży. Przepycham wózek z Emilką, która jest na pikiecie pierwszy raz po tej stronie brzucha. Teraz baner osłania moje dziecko i daje Mu cień. Jakie to symboliczne – myślę.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2017/08/Anna-Jabłońska.jpg[/author_image] [author_info]Anna Jabłońska – wolontariuszka w Fundacji Pro-Prawo do Życia; komórka Warszawa[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

pikieta lodz

Pigułki aborcyjne zabijają! – pikieta w Łodzi

Co jakiś czas w Polsce znajdowane są ciała dzieci na płodowym etapie rozwoju. Prawdopodobnie większość z nich to ofiary pigułek aborcyjnych. Na forach aborcyjnych znajdują

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN