Szukaj
Close this search box.

Polski Doktor Śmierć

Szpital im. W. Orłowskiego w Warszawie to obecnie aborcyjna rzeźnia numer 1 w Polsce. To w tym szpitalu dokonuje się ponad 100 aborcji rocznie, to tam odbywają się regularne pikiety, tam ustawiony został Żuk z plakatami antyaborcyjnymi, o którym pisały media w całej Polsce.

Szpital im. W. Orłowskiego w Warszawie to obecnie aborcyjna rzeźnia numer 1 w Polsce. To w tym szpitalu dokonuje się ponad 100 aborcji rocznie, to tam odbywają się regularne pikiety, tam ustawiony został Żuk z plakatami antyaborcyjnymi, o którym pisały media w całej Polsce. Numer 2 na niechlubnej liście zajmuje Szpital Bielański w Warszawie. W ciągu ostatnich 5 lat (2012-2016) wykonano tam 482 aborcje (wobec 545 aborcji w Szpitalu Orłowskiego w analogicznym okresie). Skala procederu, mającego miejsce w tych szpitalach jest więc bardzo podobna. Oba ośrodki odpowiadają za ponad 20% aborcji wykonanych na terenie całego kraju (w 2014 r. było to 211 aborcji wobec 1040 aborcji w Polsce). 

Historycznie nie było lepiej – Szpital Orłowskiego od ponad dekady przodował w tym procederze. W 2007 roku dokonano tam 56 z 326 aborcji, które odbyły się w całej Polsce. Jeden ośrodek wykonał 1/6 aborcji z całego kraju. W 2005 roku w szpitalu odbyło się 53 ze wszystkich 225 aborcji przeprowadzonych w Polsce. Niemal 1/4 przypadła na jeden tylko ośrodek.

Oba szpitale łączy jednak nie tylko liczba wykonywanych aborcji. Łączy je też jedna osoba – to aborter Dębski. Prof. CMKP dr hab. med. Romuald Dębski do 2007 roku był Kierownikiem I Kliniki Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu im. Orłowskiego w Warszawie, a następnie pracował w Szpitalu Bielańskim, gdzie do dziś jest ordynatorem oddziału Ginekologii i Położnictwa. Organizacja pracy dwóch szpitali wykonujących niemal 20% wszystkich aborcji w Polsce to nie jedyny przykład głębokiego zaangażowania prof. Dębskiego w umożliwienie mordowania dzieci podejrzanych o chorobę.

To właśnie Dębski w 2016 roku był jednym z głównych filarów czarnych protestów. Wygłaszając przed kamerą kłamstwa na temat projektu postulującego wprowadzenie zakazu aborcji i podpierając je swoim medycznym autorytetem w krótkim czasie dotarł do setek tysięcy osób. Sam tylko film dementujący kłamstwa Dębskiego obejrzało ponad pół miliona osób, co najlepiej świadczy o skali dezinformacji. Warto zauważyć, że wiele z kłamstw prof. Dębskiego było tak absurdalnych, że ciężko zakładać tu niewiedzę, nawet zawinioną. To celowa dezinformacja.

Aborter Dębski pojawia się w mediach zawsze wtedy, gdy potrzebny jest głos wspierający aborcję. W 2014 roku przy okazji głośnej sprawy prof. Bogdana Chazana, Dębski przyniósł do studia zdjęcia urodzonego wtedy dziecka. Jego wady miały być, zdaniem Dębskiego, dowodem na to, że dziecko należało zamordować przed urodzeniem. Dębski od lat udziela wywiadów, w których opowiada się za utrzymaniem prawa pozwalającego na mordowanie podejrzanych o chorobę dzieci.

Gdy nadarza się okazja, Dębski publicznie kłamie, jak na przykład w wypowiedzi dla Gazety Wyborczej, gdzie stwierdził, że tylko ok. 40-50% aborcji to aborcje eugeniczne (z oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia wiadomo, że w związku z tą przesłanką wykonuje się ponad 95% aborcji rocznie), a także, co bardziej rażące, skłamał, że nikt nie wykonuje aborcji w 5 miesiącu ciąży. Tymczasem w wywiadzie przeprowadzonym w 2014 r. ten sam Dębski przyznał, że aborcje w takim okresie są wykonywane, przytaczając nawet własną historię przyjęcia pacjentki na dwa dni przed końcem 6 miesiąca (24 tygodnia) ciąży! Opisywał też, że na jego oddziale zdarzają się żywe urodzenia dzieci w wyniku nieudanych aborcji, z czego wprost wynika, że muszą to być dzieci starsze niż 5 miesiąc (20 tydzień).

Dębski niechętnie mówi o tym, że aborcje eugeniczne to mordowanie dzieci z zespołem Downa czy zespołem Turnera. Chętnie przynosi do studia telewizyjnego zdjęcia chorych dzieci lub roztacza wizje strasznych wad. Tymczasem prawda jest taka, że w jego szpitalu na 110 aborcji chorych dzieci – 52 to dzieci z zespołem Downa, co wynika wprost z informacji udzielonej przez Szpital na wniosek Fundacji Pro – Prawo do Życia.

Zachęcamy do oddania głosu na tegorocznego Heroda! Sam zdecyduj, kto z nominowanych zasługuje na to miano: https://proprawodozycia.pl/herod-2017/

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2017/03/adam-kulpinski.jpg[/author_image] [author_info]Adam Kulpiński – Fundacja Pro-Prawo do Życia[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN