Szukaj
Close this search box.

Polska lekarka, której „sumienie” zabraniało zajmować się dziećmi z wadami letalnymi, oskarżona o pomocnictwo w aborcji

Zarzuty pomocnictwa w aborcji usłyszała Maria Kubisa, ginekolog pracująca na co dzień w gabinecie lekarskim w Szczecinie, a "po godzinach" jako ordynatorka ginekologii w Prenzlau, gdzie zabija się nienarodzonych.

Wcześniej lewicowe media robiły z Marii Kubisy męczennicę. Gdy CBA zabrało jej dokumentację z gabinetu, ubolewano w wywiadach nad tym, że kobieta nie ma jak leczyć. To wtedy padły niewytłumaczalne w żaden sposób słowa lekarki: „Nie mogłabym pogodzić własnego sumienia z prowadzeniem ciąży, jeśli wiem, że dziecko nie będzie mogło żyć” pokazujące, że Kubisa nie ma zamiaru pomagać kobietom spoza swojego światopoglądu. Z tego też powodu miała nie prowadzić ciąż.

Dokumentację pacjentek zabezpieczono w styczniu 2023 roku. Aktualnie Prokuratura Regionalna w Szczecinie na podstawie dowodów (dokumenty, zeznania świadków, zawartość telefonu lekarki) postawiła Kubisie zarzut popełnienia pięciu przestępstw udzielenia kobietom ciężarnym „pomocy” w przerwaniu ciąży. W Polsce, w przeciwieństwie do Prenzlau, wciąż jest to zabronione.

Pomoc brzmi tu zresztą kuriozalnie. Jeśli podejrzenia Prokuratury okażą się słuszne, to ginekolog Maria Kubisa żadnej kobiecie tak naprawdę nie pomogła, a wręcz przeciwnie, większość wpędziła w poważne problemy psychiczne. A z pewnością nie pomogła dzieciom, których życie, mogące być życiem pełnym barw, zakończyło się jeszcze przed urodzeniem, w odpadach medycznych.

Źródło: https://www.pap.pl/…

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN