Szukaj
Close this search box.

Polonez antyaborcyjny ponownie stanął w Oleśnicy

Fundacja Pro-Prawo do Życia po raz kolejny postawiła samochód antyaborcyjny w Oleśnicy. Tym razem stanął przy ul. Lwowskiej, czyli przy jednej z głównych ulic, która prowadzi w kierunku szpitala. Polonez ma informować mieszkańców o barbarzyńskich praktykach, które dzieją się za murami placówki.

Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy to miejsce, w którym zabija się najwięcej nienarodzonych dzieci na Dolnym Śląsku. W latach 2016-2020 zabito ich aż 101, wszystkie z powodu stwierdzenia lub podejrzenia choroby albo wady genetycznej. Wykonuje się tu m.in. aborcje selektywne, czyli na jednym z bliźniąt oraz aborcje na dzieciach z wadami serca, które można leczyć w innych polskich szpitalach.

Przed 2016 roku w Oleśnicy w ogóle nie wykonywano aborcji. Zaczęło się to dziać, kiedy dyrektorem szpitala został Kamil Dybizbański, a ordynatorem oddziału ginekologiczno-położniczego dr Łukasz Jagielski. Obaj byli już także nominowani do tytułu Herod Roku w plebiscycie organizowanym przez fundację Pro-Prawo do Życia.

Fundacja będzie kontynuować akcje antyaborcyjne w Oleśnicy. Zachęcamy mieszkańców tego miasta do przyłączenia się.

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN