Szukaj
Close this search box.

Politykom nie przeszkadzają bestialskie morderstwa

Projekt ustawy, który zakazywałby aborcji dzieci powyżej 20 tygodnia ciąży został de facto odrzucony przez Senat USA. Tylko 46 z 97 senatorów chciało nadal debatować nad zmianami. Projekt który miał poparcie prezydenta Donalda Trumpa miał na celu zakazanie późnych aborcji ze względu na człowieczeństwo nienarodzonych.

Projekt ustawy, który zakazywałby aborcji dzieci powyżej 20 tygodnia ciąży został de facto odrzucony przez Senat USA. Tylko 46 z 97 senatorów chciało nadal debatować nad zmianami. Projekt który miał poparcie prezydenta Donalda Trumpa miał na celu zakazanie późnych aborcji ze względu na człowieczeństwo nienarodzonych, ze szczególnym wskazaniem na dowody naukowe, które pokazują, że dziecko w tym okresie odczuwa ból. Mimo to prawo amerykańskie pozwala na zabijanie takich dzieci poprzez wyrywanie im kończyn, a następnie miażdżenie czaszki. Oczywiście bez znieczulenia.

Senatorowie, którzy głosowali przeciwko projektowi tłumaczyli swoją decyzję tym, że zabicie tak dużego dziecka jest dla matki bezpieczniejsze niż … usunięcie migdałków. Senator Elizabeth Waren przytoczyła nawet historię pary, która stwierdziła, że zabicie ich dziecka było „najlepszym co mogli zrobić dla swojej córki. Poddali ją aborcji w trzecim trymestrze”. Cytując zaś innego rodzica powiedziała, że późna aborcja jest „aktem miłosierdzia”.

To w zasadzie nic dziwnego, że senatorowie, którzy nie mają pojęcia czym jest człowieczeństwo, nie rozpoznają człowieczeństwa dzieci poczętych. Ktoś jednak tych promotorów zbrodni wybrał na swoich reprezentantów. I choć wydaje się, że w Polsce jesteśmy dalecy od takiego poziomu barbarzyństwa, nasze władze do dziś nie zmieniły prawa, które pozwala na zabijanie dzieci w szóstym miesiącu ciąży. Zarówno Sejm jak i Trybunał Konstytucyjny rozpatrują obecnie projekty, które mają zakazać zabijania chorych dzieci, zabijanych tak jak w USA najczęściej po 20 tygodniu ciąży. Czy tym razem zdadzą egzamin z człowieczeństwa, czy raczej za swymi amerykańskim kolegami powtórzą to bestialski stwierdzenie, że zabicie dziecka jest „aktem miłosierdzia”?

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/10/ola-musiał.jpg[/author_image] [author_info]Aleksandra Musiał – Fundacja Pro-Prawo do Życia[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN