Szukaj
Close this search box.

Politycy na pikiecie w Katowicach – relacja

W sobotę (7.03) w godzinach popołudniowych pikietowaliśmy naprzeciw Galerii Katowickiej w centrum miasta. Setki mieszkańców Katowic jak i przyjezdnych, w tym wielu obcokrajowców, zostało skonfrontowanych z prawdą o aborcji. Nasza pikieta wzbudzała różne emocje. Wiele osób podchodziło zainteresowanych naszą akcją. Pytali kim jesteśmy, jak można zdobyć nasze koszulki, jak pomóc.

Podszedł pan, który okazał się ginekologiem i powiedział, że nie dokonuje aborcji. Inny z kolei stwierdził, że kiedyś bronił życia od samego poczęcia ale obecnie uważa, że według niego jest sprawą dyskusyjną kiedy zaczyna się życie, nie podając konkretnej przyczyny zmiany zdania. Przypominamy zatem, że początek ludzkiego życia to FAKT NAUKOWY i zaczyna się w momencie połączenia jądra komórki rozrodczej ojca z jądrem komórki jajowej matki. Od tego momentu powstaje nowy człowiek, przed którym jeszcze wiele etapów rozwoju. Człowiekiem jest się od poczęcia poprzez narodziny, aż po ostatni etap jakim jest starość.
Wielu ludzi w grupach wręcz kilkuosobowych przystawało i zamiast ruszyć dalej, przyglądało się uważnie naszemu plakatowi, co z naszej perspektywy wyglądało niesamowicie, bo były momenty kiedy takich grup ustawionych po drugiej stronie ulicy pod galerią i przed przejściem przez tory tramwajowe było po kilka na raz. Tyle oczu wlepionych w ten jeden obraz zabitego w łonie matki dziecka. Przechodząc obok jednej z takich grup usłyszałam wyraźnie oburzonego na plakat i naszą pikietę chłopaka rzucającego wulgaryzmami i „rozmawiającego” z dziewczyną obok, która najwyraźniej oponowała.

Budzimy sumienia.
Na niemal każdej naszej pikiecie pojawiają się kolejne osoby, które chcą się włączać w nasze akcje. Nie inaczej było i tym razem. Pojawiła się nowa osoba, której nikt z nas nie znał. To świadczy o tym, że wieści o naszej komórce rozchodzą się coraz szerzej.

Byliśmy też mocno zdziwieni, ale i mile zaskoczeni, ponieważ po raz pierwszy na naszej pikiecie pojawili się przedstawiciele władz. Nie każdego stać na tę odwagę, żeby przyjść oficjalnie nas wesprzeć. Każdy kto jest pro-life może się przyłączyć do naszej pikiety. Przez cały czas była z nami pani posłanka Maria Nowak z Chorzowa oraz przewodniczący Rady Miasta Chorzów, Pan Jacek Nowak, którzy przyszli wyrażając swoje poparcie dla ruchów pro-life.

Nasza fundacja utrzymuje się jedynie z wpłat ludzi dobrej woli. Przekaż 1% podatku na naszą działalność statutową. KRS nr 0000233080.

 

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN