Policja znowu nachodzi obrońców życia na Wybrzeżu

7 i 8 lutego policjanci z Wybrzeża pojawili się w domach wolontariuszy Fundacji Pro - Prawo do życia, próbując ich przesłuchać. Oficjalnym powodem było uczestnictwo w zgromadzeniu na plaży w Sopocie, w lecie ubiegłego roku.

7 i 8 lutego policjanci z Wybrzeża pojawili się w domach wolontariuszy Fundacji Pro – Prawo do życia, próbując ich przesłuchać. Oficjalnym powodem było uczestnictwo w zgromadzeniu na plaży w Sopocie, w lecie ubiegłego roku.

Z podobnymi sytuacjami mieliśmy do czynienia w kwietniu 2017 roku, kiedy to policjanci próbowali przesłuchać 2 wolontariuszki Fundacji, w ich mieszkaniu w Rumi. W grudniu 2017 roku policja próbowała zakłócić w godzinach nocnych spokój rodziny naszego działacza w Gdyni.

Protestowaliśmy przeciw takiemu zachowaniu policjantów. Policjanci zapewniali nas o dobrych intencjach, jednak jedynym sensownym wytłumaczeniem działań podjętych w trybie nagłym, pół roku po wydarzeniu, jest próba zastraszenia obrońców życia.

Rolą policji nie jest cenzurowanie debaty publicznej. Domagamy się stanowczo zaprzestania szykan i ukarania winnych.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/08/mariusz-dzierżawski.jpg[/author_image] [author_info]Mariusz Dzierżawski[/author_info] [/author]

 

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN