Szukaj
Close this search box.

Polacy przeciwko zabijaniu chorych dzieci. Pikiety w 17 miastach Polski – zobacz relację!

1W Dniu Dziecka w 17 miastach odbyły się pikiety przeciwko aborcji eugenicznej, czyli zabijaniu niepełnosprawnych dzieci. Ten barbarzyński proceder budzi coraz większe oburzenie Polaków, którzy organizują się aby powstrzymać horror mordowania nienarodzonych.

1W Dniu Dziecka w 17 miastach odbyły się pikiety przeciwko aborcji eugenicznej, czyli zabijaniu niepełnosprawnych dzieci. Ten barbarzyński proceder budzi coraz większe oburzenie Polaków, którzy organizują się aby powstrzymać horror mordowania nienarodzonych.

Organizator akcji – Fundacja Pro – prawo do życia przypomina, że w Polsce w państwowych szpitalach, w majestacie prawa, zabija się chore dzieci. Bardzo często dokonuje się tego w zaawansowanym stadium ciąży, gdy dzieci są zdolne do życia poza organizmem matki. Kampania przeciwko aborcji eugenicznej rozpoczęła się w listopadzie 2011 roku – obrońcy życia po raz pierwszy stanęli wtedy pod warszawskim Szpitalem Bielańskim, w którym dokonuje się aborcji eugenicznych. Dziś pikiety odbywają się równolegle w wielu polskich miastach.

{flike}

Wszyscy członkowie i sympatycy Fundacji, którzy w Dzień Dziecka wyszli na ulice, „uzbroili się” i w wielki banner przedstawiający prawdę na temat aborcji – zdjęcia rozszarpanych zwłok zabitego dziecka. Okrucieństwo aborcji zestawiono również z podobizną Adolfa Hitlera, który postulował eliminowanie „zbędnych” i chorych ludzi ze społeczeństwa. Pikietujących widać było z daleka również dzięki żółto-czerwonym koszulkom.

W Warszawie protestowano przed Sejmem RP. W Polsce w 2010 roku życie straciło 614 dzieci. Każdego dnia dzieci w Polsce są zabijane. Właśnie tego dnia, w Dzień Dziecka, trzeba przypominać o tym haniebnym procederze po to, aby położyć mu kres – mówił pod Sejmem Mariusz Dzierżawski, członek Rady Fundacji Pro. – Od ponad pół roku prowadzimy akcję społeczną przeciwko aborcji eugenicznej. Pikietujemy szpitale, przede wszystkim w Warszawie ale dziś robimy pikiety w 17 miastach Polski. Ta akcja społeczna bardzo się rozwija i mam nadzieję, że wkrótce odbędą się pikiety w dziesiątkach miast polskich.

2W Lublinie przeciwnicy aborcji pikietowali przed biurem poselskim parlamentarzystów Ruchu Palikota, którego postulaty polityczne, dotyczące liberalizacji tzw. „prawa do aborcji”, są skandaliczne. Domagano się zmiany przepisu, który zezwala na mordowanie chorych i niepełnosprawnych dzieci.

W obronie życia po raz kolei stanęli również mieszkańcy Bydgoszczy. Po aferze z udziałem władz miasta, które nielegalnie zawłaszczyły ekspozycję wystawy Wybierz Życie, kampania informacyjna na temat aborcji trwa nadal. Pikietujący na bydgoskim Placu Wolności spotkali się z różnymi reakcjami przechodniów. Od wyrazów poparcia i przyłączających się do akcji ludzi, po świadectwa „tolerancji” i „szacunku” – obrzucanie trzymających bannery inwektywami i wyzwiskami. Nikt nie próbował nam zarzucać zakłócania spokoju dnia dziecka ani tego, że będziemy przyczyną koszarów najmłodszych. Może dlatego, że Paulina, członkini naszej komórki, przyszła na pikietę z trójką swoich dzieci, roześmianych, biegających wokół nas i niezwracających nawet uwagi na to, co znajduje się na plakacie – relacjonuje Anna Słomińska.zdjcie0078

W Gdańsku uczestnicy pikiety rozstawili się w uczęszczanym przez mieszkańców miasta tunelu łączącym dworzec PKP ze starówką. Wielkie bannery oraz zorganizowana przez protestujących oprawa muzyczna wydarzenia, zwracały uwagę przechodniów. Zainteresowani wydarzeniem gdańszczanie solidaryzowali się z akcją, obiecywali wsparcie i modlitwę. Czuję się teraz jak po dniu, kiedy ewangelizowaliśmy na ulicach ze swoimi wspólnotami, pełny ducha, nadziei i chęci do działania – opisuje swoje wrażenia po pikiecie Mateusz Stopka.

6Gdynia protestowała przed Urzędem Miasta. Przez megafon zostało wygłoszone przemówienie w trakcie którego zapaliliśmy 19 zniczy, symbolizujących 19 lat obowiązywania w Polsce ustawy o dopuszczalności przerwania ciąży. 17-to miesięczny Pawełek trzymał wartę chodząc dookoła plakatu. Pikieta przebiegła pomyślnie i można ją śmiało uznać za sukces – opisuje Maciej Wiewiórka.

Przekaz pikiety w Krakowie, która odbywała się na Rynku, ujrzało kilka tysięcy osób – uczestnicy wycieczek, turyści, przechodnie. Najlepszym świadectwem była obecność szczęśliwego ojca Martynki z Zespołem Downa.

Akcja w Malborku odbywała się przy fontannie w centralnym punkcie miasta. Ubrani w fundacyjne koszulki przeciwnicy aborcji eugenicznej rozmawiali z ludźmi i rozdawali ulotki. Najbardziej wzruszyła nas młoda mama, która ze łzami w oczach opowiadała o tym, że sama starała się dość długo o dziecko i jest bardzo szczęśliwa, gdy po trzech latach urodził się mały Mateuszek – opowiada Wojciech Ciok.dsc 0305

Oburzeni na „legalne” zabijanie dzieci członkowie i sympatycy Fundacji byli obecni również na rynku w Nowym Sączu. Protestowaliśmy przeciwko haniebnemu prawu do zabijania nienarodzonych dzieci z powodów eugenicznych, tylko dlatego, że podejrzane są o ciężką chorobę – tłumaczy Wiesław Prostko. Pomimo fatalnej pogody, banner budził zaciekawienie przechodniów – mieszkańcy miasta zatrzymywali się i wyrażali aprobatę dla antyaborcyjnej działalności.

W Poznaniu pikieta również przyciągała wzrok. W centrum miasta, na Placu Mickiewicza, wszyscy przechodnie spoglądali w kierunku plakatu. Zastanawiałam się ilu przechodniów po obejrzeniu plakatu zastanowi się nad zbrodnią aborcji, w kim zacznie kiełkować myśl: „hej, aborcja rzeczywiście jest straszna, to nie w porządku…” – mówi Natalia Olszewska. Nie było tu żadnych głosów oburzenia. Wielu uczestników demonstracji, dla których była to pierwsza tego typu akcja, zadeklarowało przyjście na kolejne pikiety oraz poinformowanie o nich znajomych.

dsc 9996W Bielsku-Białej protestowano przed wejściem do Szpitala. Staliśmy zaraz przed wejściem, więc ludzie odwiedzający chorych mimowolnie zatrzymywali się przy nas, oglądali plakat i pytali o powód, dla którego tam stoimy – mówi Anna Holocher. Akcję próbowali zakłócić członkowie lokalnych środowisk lewicowych, którzy opluli członków Fundacji a następnie uciekli.

Widok zszokowanych prawdą na temat aborcji, wychodzących z galerii handlowej ludzi, zapamiętali organizatorzy pikiety we Wrocławiu. Atmosfera szoku i zdziwienia była wśród mieszkańców tego miasta powszechna. Jak to jest, wychodzić z galerii z nowymi szpilkami i zderzyć się z prawdą o aborcji? – zastanawia się Paweł Jaranowski, organizator pikiety. Do pikiety dołączyły osoby z różnych środowisk lokalnych, zaangażowanych w obronę życia.

Ogólnopolską akcję protestu przeciwko aborcji eugenicznej szeroko komentowały i opisywały media, głównie lokalne. Fundacja Pro – prawo do życia zapowiada kolejne, jeszcze większe kampanie, mające na celu uświadomienie opinii publicznej tego, co dzieje się w majestacie prawa w polskich szpitalach.

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/region/id/82364

http://malbork.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1427669,malbork-pikieta-przeciw-aborcji-w-centrum,id,t.html

http://www.tvp.pl/rzeszow/informacja/aktualnosci/wideo/106/7555713

http://www.tvp.pl/rzeszow/aktualnosci/spoleczne/pikieta-w-obronie-zycia-w-rzeszowie/7552521

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120531/BYDGOSZCZ01/120539858

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/616267,Dzien-Dziecka-dniem-pikiet-antyaborcyjnych

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/617039,Pikiety-w-obronie-zycia-w-17-polskich-miastach

Warszawa
{vsig}galerie/Pikiety_Dzien_Dziecka/Warszawa{/vsig}
Malbork
{vsig}galerie/Pikiety_Dzien_Dziecka/Malbork{/vsig}
Bydgoszcz
{vsig}galerie/Pikiety_Dzien_Dziecka/Bydgoszcz{/vsig}
Białystok
{vsig}galerie/Pikiety_Dzien_Dziecka/Bialystok{/vsig}
Bielsko-Biała
{vsig}galerie/Pikiety_Dzien_Dziecka/BielskoBiala{/vsig}
Gdańsk
{vsig}galerie/Pikiety_Dzien_Dziecka/Gdansk{/vsig}
Katowice
{vsig}galerie/Pikiety_Dzien_Dziecka/Katowice{/vsig}
Łódź
{vsig}galerie/Pikiety_Dzien_Dziecka/Lodz{/vsig}
Olsztyn
{vsig}galerie/Pikiety_Dzien_Dziecka/Olsztyn{/vsig}

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN