Pokazywać nie wolno, zabijać można? Prawda przed sądem

sr dla warszawy-mokotowaW zeszłym roku wytoczono Kindze Małeckiej - Prybyło (naszej koleżance z Fundacji) proces o wywoływanie zgorszenia publicznego, poprzez organizację wystawy, pokazującej zdjęcia abortowanych dzieci. Po godzinnym przesłuchaniu obwinionej w styczniu, rozprawę odroczono z powodu niestawienia się świadków - rzekomych zgorszonych. Dziś kolejna odsłona procesu.

sr dla warszawy-mokotowaW zeszłym roku wytoczono Kindze Małeckiej – Prybyło (naszej koleżance z Fundacji) proces o wywoływanie zgorszenia publicznego, poprzez organizację wystawy, pokazującej zdjęcia abortowanych dzieci. Po godzinnym przesłuchaniu obwinionej w styczniu, rozprawę odroczono z powodu niestawienia się świadków – rzekomych zgorszonych. Dziś kolejna odsłona procesu.

Na rozprawę w Sądzie Rejonowym dla Warszawy – Mokotowa stawił się 28-latek – młody, wykształcony, z wielkiego miasta. Politolog i prawnik jednocześnie, choć w zawodzie nie pracuje. Zeznał, że zdjęcia dzieci po aborcji były tak “drastyczne i brutalne”, że do dziś je pamięta, choć od ujrzenia ich minął rok. Zeznał też, że prawdopodobnie widział zdjęcia z Auschwitz, Ruandy czy Katynia (np. stos ciał), ale dokładnie nie wyryły się w jego pamięci. Ponadto dodał, że brał kiedyś udział w sekcji zwłok. Czyżby te obrazy nie były na tyle “drastyczne i brutalne”, by mu zapaść w pamięć?

“Zgorszony” stwierdził, że pokazywanie urwanej główki dziecka teoretycznie mogłoby zaszkodzić rozwojowi kilkuletnich dzieci. Ciekawe, że nie pomyślał o tym dziecku, któremu główkę urwano.

Wyroku w sprawie dziś nie wydano. Nie stawił się kolejny świadek, więc rozprawę odroczono do 25 kwietnia. Fundacja po raz kolejny będzie ciągana po sądach przez tych, którzy próbują nam zamknąć usta. Walka o prawdę trwa.

{flike}

...

Więcej interesujących treści

Byliśmy na Spotkaniu Młodych w Krakowie!

W ubiegłą niedzielę, 26 listopada, jako Fundacja Pro–Prawo do życia, uczestniczyliśmy w SMAK – Spotkaniu Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Był to już drugi raz, kiedy mieliśmy

Rozważania adwentowe 2023 – I 

W Ewangelii na uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny, Pan Jezus przypomina nam o sądzie, który czeka nas na końcu czasów. Każdy z nas

Makabryczne prawo w Michigan

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer podpisała ustawy, które znoszą zakaz aborcji przez częściowy poród, eliminują obowiązek przestrzegania zdrowotnych standardów przez placówki aborcyjne oraz nadają im

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN