Szukaj
Close this search box.

Napad na działacza Fundacji podczas Różańca. Doszło do bójki ze strażą miejską i policją

Doszło do kolejnego fizycznego ataku na wolontariuszy Fundacji Pro - Prawo do Życia. Wydarzyło się to w sobotę, chwilę po zakończeniu Różańca przy szpitalu w Jeleniej Górze w intencji zaprzestania wykonywania aborcji w placówce i nawrócenia dla lekarzy. Uderzony w twarz został koordynator zgromadzenia. Chwilę później napastnik wdał się w bójkę ze strażnikami miejskimi i policjantami.

Krótko po zakończeniu modlitwy, w której brało udział pięcioro dzieci, agresywny mężczyzna podszedł do uczestników zgromadzenia i zaczął ich wyzywać oraz obrażać. Potem podszedł do koordynatora Fundacji i uderzył go dłonią w twarz (okolice ucha), a następnie wybił mu telefon z ręki, po czym zaczął uciekać.

Dzieci zaczęły płakać, a inny wolontariusz poszedł po straż miejską, która zatrzymała go samochodem z piskiem opon, jednak agresor nie słuchał ich poleceń, a potem wdał się z nimi w szamotaninę i bójkę. Na chwilę zdołał uciec funkcjonariuszom. Dopiero kiedy zaczęła go gonić policja na sygnale, zatrzymał się, a policjanci i strażnicy miejscy go obezwładnili, mimo, że cały czas się szamotał. W wyniku zdarzenia jeden z funkcjonariuszy policji doznał urazu ręki.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję. Fundacja będzie podejmowała przeciwko niemu kroki prawne.

...

Więcej interesujących treści

Wyrok

KOMENTARZ DO WYROKU

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN