Szukaj
Close this search box.

Po rozbiciu zgromadzeń 28 i 29 listopada, gdyńska Policja przeprasza wolontariuszy Fundacji Pro – Prawo do życia

Sprawę szykan policyjnych wobec obrońców życia poruszyła na piątkowym posiedzeniu Sejmu poseł Anna Siarkowska. Wkrótce potem do Mariusza Dzierżawskiego zadzwonił rzecznik Komendy Miejskiej w Gdyni, nadkomisarz Michał Rusak, przepraszając za, jak to ujął, "błąd" policjantów i zapraszając na spotkanie z Komendantem Miejskim. Mariusz Dzierżawski poprosił o wydanie oświadczenia w tej sprawie, co jego rozmówca obiecał uczynić.

Sprawę szykan policyjnych wobec obrońców życia poruszyła na piątkowym posiedzeniu Sejmu poseł Anna Siarkowska. Wkrótce potem do Mariusza Dzierżawskiego zadzwonił rzecznik Komendy Miejskiej w Gdyni, nadkomisarz Michał Rusak, przepraszając za, jak to ujął, „błąd” policjantów i zapraszając na spotkanie z Komendantem Miejskim. Mariusz Dzierżawski poprosił o wydanie oświadczenia w tej sprawie, co jego rozmówca obiecał uczynić.

Doceniamy dobra wolę gdyńskiej Policji, jednak tak poważna sprawa nie może skończyć się na przeprosinach. Tym bardziej, że policyjne szykany wobec obrońców życia miały ostatnio miejsce w Katowicach, Poznaniu i Krakowie. Sprawa wymaga zdecydowanej interwencji Komendanta Głównego, a być może Ministra Spraw Wewnętrznych.

Poniżej nagranie z 30 listopada, gdy na pikiecie w Gdyni pojawił się Mariusz Dzierżawski.

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN