Szukaj
Close this search box.

Płód staje się dzieckiem „kiedy zaczyna chodzić” – aborcjoniści wobec pikiety w Lublinie

empik lublinW czwartkowe popołudnie 11 grudnia działacze lubelskiej komórki Fundacji Pro- Prawo do życia przeprowadzili pikietę pod Centrum Handlowym "Plaza" przy ul. Lipowej w Lublinie. W galerii tej mieści się księgarnia Empik, która "wsławiła się" ostatnio tym, że swoją strategią marketingową nie tylko zakpiła z wartości bliskich milionom Polaków, ale także doprowadziła do blokady strony, na której internauci wyrażali swój protest.

empik lublinW czwartkowe popołudnie 11 grudnia działacze lubelskiej komórki Fundacji Pro- Prawo do życia przeprowadzili pikietę pod Centrum Handlowym „Plaza” przy ul. Lipowej w Lublinie. W galerii tej mieści się księgarnia Empik, która „wsławiła się” ostatnio tym, że swoją strategią marketingową nie tylko zakpiła z wartości bliskich milionom Polaków, ale także doprowadziła do blokady strony, na której internauci wyrażali swój protest.

Towarzyszyły nam również osoby z Młodzieży Wszechpolskiej oraz stowarzyszenia „Solidarni 2010”. Rozdano prawie 1000 ulotek wyjaśniających sens akcji. Widać było, że dla wielu mieszkańców Lublina były to informacje nowe, bowiem z dużym zainteresowaniem studiowali otrzymane od nas materiały – być może dlatego, że w tutejszym Empiku schowano banery z podobiznami antybożonarodzeniowych celebrytów (choć oficjalnie władze sklepu nie zamierzają póki co wycofywać się ze współpracy z Marią Czubaszek i Adamem Darskim).

Pomimo tego, że manifestacja miała miejsce już po zmroku, nasz antyaborcyjny plakat był doskonale widoczny zarówno dla osób kierujących się do galerii, pasażerów pojazdów zatrzymujących się w korku na Lipowej jak i przechodniów, którzy akurat spacerowali wzdłuż owej gęsto uczęszczanej ulicy.

Nie zabrakło również – to powoli staje się naszą lubelską tradycją – naukowego nowinkarstwa. Pewna pani, której nasza akcja nie przypadła do gustu, postanowiła wdać się z nami w dyskusję. Na pytanie o to, kiedy płód staje się dzieckiem, jej odpowiedź brzmiała „kiedy zaczyna chodzić”. Mieliśmy zatem do czynienia z kolejnym dowodem na to, że aby popierać aborcję trzeba w swoim umyśle zanegować co najmniej jedno z dwóch zdań: „życie rozpoczyna się w momencie poczęcia” lub „ludzi się nie zabija”. Innej możliwości nie ma.

 

Tutaj relacja video z pikiety.

 

Zachęcamy do śledzenia losów naszej ogólnopolskiej akcji TUTAJ.

 

{flike}

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN