Plakaty antyaborcyjne bezprawnie zarekwirowane przez policję!

Plakaty antyaborcyjne bezprawnie zarekwirowane przez policję!
 

krk zatrzymanie 0001


27 września 2014 r. po godzinie 14:00 w Krakowie z placu Szczepańskiego wyruszył “Marsz Świeckości”. Na miejscu nie zabrakło również wolontariuszy krakowskiego oddziału Fundacji Pro – prawo do życia wspieranych przez grupę działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, którzy w całej Polsce często wspomagają akcje antyaborcyjne bądź nawet sami je organizują.

 

Naszym celem było ukazanie prawdy, że za hasłami o “świeckości” czy “neutralności światopoglądowej” kryje się tak naprawdę śmierć nienarodzonych dzieci. Wśród prelegentów Dni Świeckości były chociażby Wanda Nowicka, w sprawie której niezawisły sąd orzekł, że była na liście płac przemysłu aborcyjnego, czy Kazimiera Szczuka – aborcjonistka, według organizatorów reprezentująca tzw. Polskie Towarzystwo Genderowe. 

 

Już na wstępie jedna z kobiet słownie zaatakowała wolontariuszy trzymających plakat. Z początku w czasie marszu nasi działacze podążali za kolumną, oddzielani przez policję. Po pierwszych przemówieniach antyklerykałów przy Kościele Mariackim, grupa obrońców życia została zatrzymana – funkcjonariusze wylegitymowali ich i przeprowadzili szereg innych czynności.

 

krk zatrzymanie 0003Według wstępnego przekazu uzyskanego od naszych wolontariuszy, policja zachowywała się względem nich niegrzecznie, odmawiając odpowiedzi na pytania m.in. o przyczynę i cel podjętych czynności, nie przedstawiając w odpowiednim momencie podstawy prawnej, a także w innych aspektach postępując niezgodnie z przepisami. Jako przyczyny zatrzymania wskazano, jakoby “plakaty antyaborcyjne wywoływały zgorszenie”.

 

Powyższa sytuacja pokazuje całkowitą niekompetencję funkcjonariuszy, którzy wykonywali opisaną interwencję. Podobnych zgromadzeń w Krakowie odbyło się już ponad 30, wszystkie przebiegały bez zakłóceń. W skali kraju Fundacja wygrała wszystkie wytoczone nam procesy (łącznie dziesięć) w sprawach sugerujących wywoływanie zgorszenia przez użycie plakatów.

 

krk zatrzymanie 0002Przeprowadzona z rozmachem akcja policyjna, w wyniku której aresztowano dwa plakaty i sześć kijów bambusowych, przykuła uwagę przechodniów, dzięki czemu jeszcze więcej osób zainteresowało się naszym działaniem.

 

15 listopada w Krakowie  odbędzie się kurs dla proliferów – może i Ty zechcesz do nas dołączyć?

Danusia Kucharska, 
Krzysztof Kęsik 

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN