Szukaj
Close this search box.

Plakaty antyaborcyjne bezprawnie zarekwirowane przez policję!

Plakaty antyaborcyjne bezprawnie zarekwirowane przez policję!
 

krk zatrzymanie 0001


27 września 2014 r. po godzinie 14:00 w Krakowie z placu Szczepańskiego wyruszył „Marsz Świeckości”. Na miejscu nie zabrakło również wolontariuszy krakowskiego oddziału Fundacji Pro – prawo do życia wspieranych przez grupę działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, którzy w całej Polsce często wspomagają akcje antyaborcyjne bądź nawet sami je organizują.

 

Naszym celem było ukazanie prawdy, że za hasłami o „świeckości” czy „neutralności światopoglądowej” kryje się tak naprawdę śmierć nienarodzonych dzieci. Wśród prelegentów Dni Świeckości były chociażby Wanda Nowicka, w sprawie której niezawisły sąd orzekł, że była na liście płac przemysłu aborcyjnego, czy Kazimiera Szczuka – aborcjonistka, według organizatorów reprezentująca tzw. Polskie Towarzystwo Genderowe. 

 

Już na wstępie jedna z kobiet słownie zaatakowała wolontariuszy trzymających plakat. Z początku w czasie marszu nasi działacze podążali za kolumną, oddzielani przez policję. Po pierwszych przemówieniach antyklerykałów przy Kościele Mariackim, grupa obrońców życia została zatrzymana – funkcjonariusze wylegitymowali ich i przeprowadzili szereg innych czynności.

 

krk zatrzymanie 0003Według wstępnego przekazu uzyskanego od naszych wolontariuszy, policja zachowywała się względem nich niegrzecznie, odmawiając odpowiedzi na pytania m.in. o przyczynę i cel podjętych czynności, nie przedstawiając w odpowiednim momencie podstawy prawnej, a także w innych aspektach postępując niezgodnie z przepisami. Jako przyczyny zatrzymania wskazano, jakoby „plakaty antyaborcyjne wywoływały zgorszenie”.

 

Powyższa sytuacja pokazuje całkowitą niekompetencję funkcjonariuszy, którzy wykonywali opisaną interwencję. Podobnych zgromadzeń w Krakowie odbyło się już ponad 30, wszystkie przebiegały bez zakłóceń. W skali kraju Fundacja wygrała wszystkie wytoczone nam procesy (łącznie dziesięć) w sprawach sugerujących wywoływanie zgorszenia przez użycie plakatów.

 

krk zatrzymanie 0002Przeprowadzona z rozmachem akcja policyjna, w wyniku której aresztowano dwa plakaty i sześć kijów bambusowych, przykuła uwagę przechodniów, dzięki czemu jeszcze więcej osób zainteresowało się naszym działaniem.

 

15 listopada w Krakowie  odbędzie się kurs dla proliferów – może i Ty zechcesz do nas dołączyć?

Danusia Kucharska, 
Krzysztof Kęsik 

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN