PiS mówi, Trump walczy z aborcją

Izba Reprezentantów Kongresu USA przegłosowała 24 stycznia, stosunkiem głosów 238:183, stały zakaz finansowania aborcji ze środków publicznych. 23 stycznia prezydent Trump podpisał zakaz finansowania organizacji zajmujących się wykonywaniem aborcji i propagandą aborcyjną za granicą.

Izba Reprezentantów Kongresu USA przegłosowała 24 stycznia, stosunkiem głosów 238:183, stały zakaz finansowania aborcji ze środków publicznych. 23 stycznia prezydent Trump podpisał zakaz finansowania organizacji zajmujących się wykonywaniem aborcji i propagandą aborcyjną za granicą. Rzecznik Białego Domu zapowiedział mocną obecność rządu podczas Marszu dla Życia w Waszyngtonie 27 stycznia, ponieważ „nie jest tajemnicą, że prezydent Trump i jego administracja zamierzają zrobić wszystko co w ich mocy w walce o życie”. Wszystko to wydarzyło się w ciągu tygodnia od zaprzysiężenia Donalda Trumpa.

A w Polsce? Od inauguracji prezydenta Dudy minęło 17 miesięcy, od zaprzysiężenia rządu Beaty Szydło 14 miesięcy. Dzieci nadal są zabijane w państwowych szpitalach za pieniądze podatników. Sejm zdominowany przez PiS zdążył odrzucić społeczny projekt „Stop aborcji”, a rzecznik klubu PiS zapowiedziała, że do końca kadencji  żadnych zmian w sprawie aborcji nie będzie.

„Dobra zmiana” w USA jakby lepsza.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/08/mariusz-dzierżawski.jpg[/author_image] [author_info]Mariusz Dzierżawski[/author_info] [/author]

Źródło: lifesitenews
Zdjęcie: By Michael Vadon (Donald Trump) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsŹ

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN