Szukaj
Close this search box.

Pikiety przeciwko morderczym planom Palikota w 5 miastach Polski

bildeFundacja Pro – prawo do życia ujawnia zbrodnicze plany Ruchu Palikota, polegające m.in. na zwiększeniu dostępu do aborcji w Polsce. Przeczytaj relację z akcji zorganizowanych 16 kwietnia w Warszawie, Lublinie, Rzeszowie, Gliwicach i Gdyni.

bildeFundacja Pro – prawo do życia ujawnia zbrodnicze plany Ruchu Palikota, polegające m.in. na zwiększeniu dostępu do aborcji w Polsce. Przeczytaj relację z akcji zorganizowanych 16 kwietnia w Warszawie, Lublinie, Rzeszowie i Gdyni.

Partia Palikota złożyła w Sejmie projekt ustawy, która wprowadza aborcję na życzenie do 12 tygodnia, bez żadnych ograniczeń. Również bez żadnych ograniczeń dla nieletnich, które mogą dokonywać aborcji bez zgody i wiedzy rodziców. To aborcje bez ograniczeń czasowych – a więc do końca ciąży – w przypadku podejrzenia poważnej choroby dziecka. Projekt przewiduje też obowiązkową edukację seksualną od pierwszej klasy szkoły podstawowej i promowanie antykoncepcji. Oczywiście aborcja i antykoncepcja miałyby być finansowane z budżetu państwa.

W każdym z miast pikietujący trzymali duży banner przedstawiający zdjęcie Janusza Palikota oraz skutki jego polityki – zdjęcie zmasakrowanego w wyniku aborcji dziecka. W Warszawie, pomimo złej pogody, pod Sejm przyszło kilkanaście osób. Projekt pokazuje zasadniczy program Ruchu Palikota, tym programem jest deprawacja. Media kreują Janusza Palikota na poważnego polityka, który jest alternatywą dla obecnie rządzących. Partia Palikota nie nagłaśnia specjalnie swojego morderczego programu, jeśli chodzi o nienarodzonych, zdając sobie sprawę, że zdecydowana większość Polaków przeciwstawia się zabijaniu dzieci – mówi obecny na pikiecie Mariusz Dzierżawski.

Pomimo zimna i deszczu na pikiecie w Lublinie zjawiło się ok. 15 osób. Wzbudziliśmy duże zainteresowanie mediów lokalnych i przechodzących ludzi. Ludzie zatrzymywali się i wyrażali swoje poparcie, parę osób podeszło i podziękowało za akcję. W trakcie pikiety odwiedziliśmy lokalną posłankę RPP Zofię Popiołek – mówi koordynator lubelskiej komórki Fundacji Pro Krzysztof Kasprzak.

Obrońcy życia z Trójmiasta spotkali się 16 kwietnia przed Urzędem Miejskim w Gdyni. Kilkudziesięciu, głównie młodych, ludzi rozwinęło duży banner ze zdjęciem posła Palikota i zabitym w aborcji 8 tygodniowym dzieckiem. Następnie zebrani przeszli ulicą Świętojańską na skwer Kościuszki, po drodze zatrzymując się przed wystawą antyaborcyjną na ulicy Świętojańskiej. Uczestnicy domagali się prawa do życia dla każdego dziecka, a projekt partii Palikota, który postuluje aborcję na życzenie do 12 tygodnia życia określali jako nieludzki.

Zobacz relacje medialne z poniedziałkowych akcji:

http://www.polskatimes.pl/artykul/554951,lublin-pikieta-antyaborcyjna-pod-biurem-ruchu-palikota,id,t.html

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120416/RZESZOW/120419629

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120416/LUBLIN/120419543

http://www.kurierlubelski.pl/artykul/554951,lublin-pikieta-antyaborcyjna-pod-biurem-ruchu-palikota-foto,5,id,t,sg.html#galeria-material

http://gosc.pl/doc/1133046.Nie-dla-aborcji-pod-biurami-Palikota

http://www.itv.gliwice.pl/artykul.php?id=5233

http://fronda.gliwice.pl/news.php5?id=326

http://www.pch24.pl/pikiety-przeciwko-aborcyjnej-ustawie-palikota,1806,i.html

Pikieta w Lublinie:

{vsig}komorki/Lublin/PikietaPalikot16042012{/vsig}

Pikieta w Warszawie:

{vsig}komorki/Warszawa/PikietaPalikot16042012{/vsig}

 

Pikieta w Gdyni:

{vsig}komorki/Gdynia/PikietaPalikot16042012{/vsig}

Pikieta w Rzeszowie:

{vsig}komorki/Rzeszow/PikietaPalikot16042012{/vsig}

{flike}

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN