Szukaj
Close this search box.

Pikiety pod warszawską Arkadią – policja zapowiada robienie nam problemów

arkadia okW sobotę 13 grudnia pod warszawskim Centrum Handlowym Arkadia odbyłą się pikieta informująca o polityce reklamowej Empiku. Jutro o tej samej porze (12:00-13:00) odbędzie się następna i już dzisiaj policja wraz z zastępcą dyrektora Arkadii Martą Chojnacką zapowiadają robienie nam problemów.

arkadia okW sobotę 13 grudnia pod warszawskim Centrum Handlowym Arkadia odbyłą się pikieta informująca o polityce reklamowej Empiku. Jutro o tej samej porze (12:00-13:00) odbędzie się następna i już dzisiaj policja wraz z zastępcą dyrektora Arkadii Martą Chojnacką zapowiadają robienie nam problemów. Chojnacka prosiła aby nie używać megafonu i nie rozdawać ulotek i jeśli podczas jutrzejszej pikiety będziemy również to robić, to zostaniemy siłą usunięci przez pracowników ochrony, policję lub straż miejską. Funkcjonariusz policji natomiast poinformował mnie, że otrzymał od przełożonych decyzję aby zaprzestać już teraz używania przez pikietujących nagłośnienia oraz rozdawania ulotek, ponieważ nie zostało to zgłoszone. Zostałem zobligowany do zachowywania się zgodnie z prawem i stosowania się do poleceń. Policjant zapytał mnie czy zaprzestaję dalszych działań. Uprzedził, że jeśli się nie zastosuję do jego poleceń to być może, po rozmowie z przełożonym,  będzie musiał mnie usunąć z tego miejsca siłą.  Poinformowałem grzecznie, że pikieta jest legalna, ma charakter pokojowy i może ona mieć przebieg właśnie taki jak miała do tej pory. Państwo oddalili się na kilkadziesiąt metrów  a ja zacząłem kontynuować nadawanie przekazu. Dalszych interwencji nie było.

W trakcie pikiety trafiali się przechodnie, którzy dziękowali nam za obecność i odwagę. Cieszyli się, że młodzi ludzie działają w słusznej sprawie. Jedna z pań powiedziała, że dzięki naszej akcji jej noga więcej w Empiku nie postanie.

Pod Arkadią spotykamy sie ponownie w samo południu w niedzielę 14 grudnia. Serdecznie zapraszamy.

 

{flike}

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN