Szukaj
Close this search box.

Pikiety antyaborcyjne we Wrocławiu – relacja

W dniach 22 i 24 marca br. na Wrocławskim Rynku odbyły się kolejne pikiety zorganizowane przez Fundację PRO - Prawo dla życia. Tym razem ich głównym akcentem był sprzeciw wobec kompromisowi aborcyjnemu, za którym opowiada się prezydent Bronisław Komorowski.

W dniach 22 i 24 marca br. na Wrocławskim Rynku odbyły się kolejne pikiety zorganizowane przez Fundację PRO – Prawo dla życia. Tym razem ich głównym akcentem był sprzeciw wobec kompromisowi aborcyjnemu, za którym opowiada się prezydent Bronisław Komorowski.
Prezydent wielokrotnie pokazywał się z dziećmi z zespołem Downa podczas różnych uroczystości i nie przeszkadza mu to w popieraniu prawa, które pozwala je zabijać. Wiele osób pytało dlaczego postanowiliśmy uderzyć w prezydenta akurat teraz, kiedy trwa kampania prezydencka. Jest to najlepszy czas, aby zmusić Bronisława Komorowskiego do opowiedzenia się po którejś ze stron, życia lub śmierci, ponieważ w tej kwestii nigdy nie zaistnieje żaden kompromis. Ponadto wiele osób popierających obecnego prezydenta nie zdaje sobie sprawy z jego poglądów na temat aborcji.
Pewne osoby zwracały uwagę na to, że plakaty są drastyczne. Tyle że drastyczna jest po prostu prawda, którą te plakaty ukazują. Jednak znaczna większość dziękowała nam za zaangażowanie w obronę życia. Były też łzy nad losem zamordowanych dzieci. Do refleksji nad upadkiem społecznej moralności skłania opinia pewnego pana, który stwierdził, że przecież państwo takich dzieci utrzymywać nie może, aborcja jest więc wygodnym rozwiązaniem niewygodnego „problemu”. Zastanawiam się, kto jeszcze według tego pana jest problemem, przeznaczonym do eliminacji. Cieszy nas, że plakaty poruszają przechodniów , bo nie ma przecież nic gorszego niż obojętność wobec krzywdy drugiego człowieka.
Każdego, komu na sercu leży los nienarodzonych dzieci, zapraszamy do wsparcia nas w kolejnych pikietach.

[author] [author_image timthumb=’on’][/author_image] [author_info]Dominika Zwolenik – wrocławska komórka Fundacji Pro-prawo do życia[/author_info] [/author]

Zobacz relację filmową:
https://www.youtube.com/watch?v=kEhJhsEn8Jw

Nasza fundacja utrzymuje się jedynie z wpłat ludzi dobrej woli. Przekaż 1% podatku na naszą działalność statutową. KRS nr 0000233080.

...

Więcej interesujących treści

swiadoma bezpieczna ja

„Świadoma, bezpieczna ja”, która zabija swoje dziecko

Program „Świadoma, bezpieczna ja” jest pakietem rozwiązań przedstawionym przez Ministerstwo Zdrowia, pod wodzą minister Izabeli Leszczyny. W praktyce jednak pod płaszczykiem „poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego kobiet”

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN