Pikieta w Lublinie – relacja

10.06.2016 roku pod ratuszem w Lublinie odbyła się, kolejna już, pikieta Fundacji Pro - prawo do życia, wraz ze zbiórką podpisów pod projektem ustawy Stop Aborcji. Pikieta zaplanowana była na dwie godziny, jednak z powodu deszczu udało nam się wykorzystać jedną.

10.06.2016 roku pod ratuszem w Lublinie odbyła się, kolejna już, pikieta Fundacji Pro – prawo do życia, wraz ze zbiórką podpisów pod projektem ustawy Stop Aborcji. Pikieta zaplanowana była na dwie godziny, jednak z powodu deszczu udało nam się wykorzystać jedną.

Gdy tylko deszcz przestał padać rozłożyliśmy sprzęt i rozpoczęliśmy zbiórkę. W piątkowe popołudnie spacerowiczów było sporo i większość nie przechodziła obojętnie obok baneru. Pojawiały się głośne opinie na temat zbyt dużej drastyczności czy szkodliwego wpływu na dzieci, jednak owe głosy były bardzo emocjonalne i nie stwarzały nawet szansy na rozmowę. Przechodzący bardzo chętnie się podpisywali, a duża część mijała nas, pytając czy jest to ten sam projekt ustawy, pod którym składali niedawno swój podpis.

Pojawiły się też dwie opinie, które sprowokowały dłuższe dyskusje. Pierwszą z nich było wyrażenie ubolewania co do naszych działań przez mężczyznę opiekującego się dwiema kobietami, które dokonały aborcji w wyniku gwałtu. Drugim było pytanie czy ta ustawa nie pogorszy sprawy? Przecież teraz mamy dobrą ustawę, po co cokolwiek zmieniać? Na te wątpliwości i pretensje mogliśmy odpowiedzieć jedynie stanowczo i wprost, pytaniami na pytania: Czy gwałt usprawiedliwia morderstwo nienarodzonego dziecka oraz czy kompromis aborcyjny w trzech wypadkach jest dobrą ustawą?

Zarówno powyższe pytania zwykle kończące dyskusje, jak i duża realistyczność baneru, skłaniają do myślenia, zobowiązują do jasnego zajęcia stanowiska i wyrażają bezkompromisowość wobec wartości każdego życia ludzkiego.

Podczas zbiórki nie zabrakło też zwykłej ludzkiej życzliwości i uśmiechu, czemu, o dziwo, sprzyjał deszcz. Duża część podpisów została zebrana pod parasolkami, wśród pozytywnych komentarzy dotyczących naszego moknięcia dla dobrej sprawy.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/06/magdalena-romańczuk.jpg[/author_image] [author_info]Magdalena Romańczuk – wolontariuszka lubelskiej komórki Fundacji Pro – prawo do życia[/author_info] [/author]

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN