Pikieta w Czańcu – relacja

W niedzielę 12 czerwca 2016 roku o godzinie 12:00, przed stadionem w Czańcu, andrychowska komórka Fundacji Pro- prawo do życia rozpoczęła pikietę połączoną ze zbiórką podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Stop aborcji”. Tym samym, jako komórka zbieraliśmy podpisy już w piątej miejscowości. Wcześniej zbieraliśmy podpisy w Andrychowie, Czechowicach- Dziedzicach, Kalwarii Zebrzydowskiej, Kętach oraz Wadowicach.

W niedzielę 12 czerwca o godzinie 12:00, przed stadionem w Czańcu, andrychowska komórka Fundacji Pro- prawo do życia rozpoczęła pikietę połączoną ze zbiórką podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Stop aborcji”. Tym samym, jako komórka zbieraliśmy podpisy już w piątej miejscowości. Wcześniej zbieraliśmy podpisy w Andrychowie, Czechowicach- Dziedzicach, Kalwarii Zebrzydowskiej, Kętach oraz Wadowicach.

Na początku zbiórki rozstawiliśmy namiot fundacyjny oraz stolik ozdobiony w plakaty i naklejki. Pragnę zauważyć, że zbieraliśmy podpisy podczas “Dni Czańca”, co jest w tamtych stronach dużym wydarzeniem. Mieliśmy na sobie fundacyjne koszulki, rozdawaliśmy również naklejki, więc akcenty fundacyjne przewijały się dość często. Pewna pani, podpisując się, wypowiedziała słuszne zdanie, że “nie zgadza się na zabijanie dzieci”.

Po godzinie 17 przyjechało dwóch wolontariuszy komórki Bielsko-Biała i Żywiec, którzy przywieźli megafon i pomagali w zbiórce do godziny 18. Pokazało nam to, że nawet komórki będące od siebie oddalone kilkadziesiąt kilometrów potrafią świetnie i owocnie współpracować.

Pikietę zakończyliśmy o godzinie 19:00. Serdecznie dziękujemy za każdy złożony podpis.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/06/Paczka-adrian.jpg[/author_image] [author_info]Adrian Biłko – andrychowski koordynator regionalny Fundacji Pro – Prawo do Życia[/author_info] [/author]

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN