Szukaj
Close this search box.

Pikieta w Brukseli rozbita! [aktualizacja+wideo]

W dniu dzisiejszym na Placu Luksemurskim w Brukseli doszło do brutalnego rozbicia pikiety zorganizowanej przez Fundację Pro-Prawo do Życia, mającej na celu pokazać prawdziwą twarz aborcji.

W dniu dzisiejszym na Placu Luksemurskim w Brukseli doszło do brutalnego rozbicia pikiety zorganizowanej przez Fundację Pro-Prawo do Życia, europosła Michała Marusika oraz instytut Instigos, mającej na celu pokazać prawdziwą twarz aborcji. Jak informuje nasz członek, który brał bezpośredni udział w zaplanowanej na dzień dzisiejszy akcji, przedstawiciele Europy pokazali dosadnie czym jest dla nich wolność słowa oraz walka o podstawowe z praw człowieka, jakim jest prawo do życia. Po rozpoczęciu pokojowej demonstracji szybko pojawiły się grupy, które w brutalny sposób starały się uniemożliwić zebranym prezentowanie treści, doszło do rękoczynów wymierzonych w przedstawicieli antyaborcyjnych organizacji zebranych na Placu Luksemburskim. Obecna na zgromadzeniu policja, zamiast stanąć w obronie legalnie pikietujących zarekwirowała prezentowane plakaty oraz wyprowadziła zebranych z Placu.

Będziemy starali się na bieżąco aktualizować artykuł o kolejne doniesienia i przekazane zdjęcia, zapraszamy do śledzenia publikowanych treści.

Aktualizacja (10:50):

Po odprowadzeniu na peron kolejowy przedstawiciele Fundacji Pro usłyszeli, iż nie mogą kontynuować wizyty w Parlamencie Europejskim. Po dłuższej dyskusji otrzymali oni nakaz pozbycia się wszelkich symboli antyaborcyjnych, organizacyjnych oraz flagi narodowej (!) jako stanowiących element prowokujący do agresji. „Policja nie będzie brała odpowiedzialności za wasze bezpieczeństwo” – usłyszeli.

Relacje i komentarze:

W Polskich mediach pojawiły się pierwsze relacje i zdjęcia: rmf24.pl , dziennik.plparezja.pl

Można także natknąć się na szersze komentarze dotyczące całej sprawy: gosc.pl

Wideo:

Policja rozbija pikietę antyaborcyjną w Brukseli cz. 1/5

Policja rozbija pikietę antyaborcyjną w Brukseli cz. 2/5

Policja rozbija pikietę antyaborcyjną w Brukseli cz. 3/5

Policja rozbija pikietę antyaborcyjną w Brukseli cz. 4/5

Policja rozbija pikietę antyaborcyjną w Brukseli cz. 5/5

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN